שתף קטע נבחר

שלוש הצעות אי-אמון: הדיור, המחירים ומינוי גלנט

נגד הממשלה הוגשו שלוש הצעות אי-אמון, בנושא העלאת מחירי הדלק, התנהלותם של נתניהו וברק בפרשת מינוי הרמטכ"ל וגם "ההתעלמות ממצוקת הדיור". ח"כ אדרי מקדימה תהה: "כמה זמן אפשר להאשים את הממשלה הקודמת?" והשר ארדן תקף את האופוזיציה: "לא זוכר גידופים כשזרקו את יעלון מהצבא"

מצוקת הדיור, פרשת מינוי הרמטכ"ל ועליית מחירי הדלק והמים - אלה הסיבות שבעטיין הגישו סיעות האופוזיציה שלוש הצעות אי-אמון בממשלת נתניהו. הכנסת דנה הערב (יום ב') בהצעות.

 

 

קדימה הגישה הצעת אי אמון בנושא: "נתניהו ממשיך להפקיר את הציבור בישראל ומתעלם

ממצוקת הדיור החריפה אליה הוא הוביל". העבודה ומרצ הגישו הצעה בנושא: "התנהלותם של ראש הממשלה ושר הביטחון בפרשת מינוי הרמטכ"ל" ואילו הסיעות הערביות העלו הצעה שכותרתה: "העלאה נוספת במחירי הדלק והמים".

 

"כמה זמן עוד אפשר להאשים את הממשלה הקודמת?", תהה ח"כ יעקב אדרי מקדימה, בהקשר למחירי הדיור. "וזה לא שההתייקרויות לא היו, אבל היו בצורה סבירה. שר האוצר, חבל לי שהוא לא פה, הוא התגאה בכלכלה, אז אי אפשר לתת יותר לנושאים שהם חשובים לכל זוג?". הוא דרש משר האוצר אריאל אטיאס, שעלה אחריו, "לדפוק על השולחן" כדי לשנות.

 

אטיאס השיב ופירט את הצעדים שנוקטת הממשלה, בהם "עלייה דרמטית בהיקפי השיווק – זה לא משפיע מיד אבל בוודאי משפיעה על התמונה. בנק ישראל לא יודע לייצר דירות חדשות אבל הוא יודע לנסות למתן את הקנייה של המשקיעים. יש ירידה של 6% בהיקפי עסקאות המשקיעים". הוא הסביר ש"הרבה גורמים מעורבים, כמו גם משרד האוצר שהוא המנוף הגדול שיכול לשחרר ויכול לעכב", ודיבר על סבסוד משכנתאות בפריפריה, החוק שמובילה ש"ס והאוצר מתנגד לו.

 

כבל נגד ברק: "הוסיף חטא על פשע" 

חבר הכנסת איתן כבל (העבודה) תקף את שר הביטחון אהוד ברק על רקע התנהלותו מול הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף גבי אשכנזי. "אם מישהו סבור היה שהרמטכ"ל אינו ראוי, היה צריך לפטרו כבר באוגוסט", טען ח"כ כבל, "ואם שר הביטחון לא עשה זאת, זה להוסיף חטא על פשע, ואם הוא התאפק עד היום - יכול היה להשאיר אותו עוד חודשיים בתפקיד".

 

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הגיב בשם הממשלה ואמר כי "גם אם אני חלוק על שר

הביטחון בחשיבה שלו בעניין העימות האישי בינו לבין גבי אשכנזי אז לא ניתן היה להאריך את כהונתו, מפה ועד להפוך את זה לאיזשהו אסון לאומי-ביטחוני, אני חושב שהמרחק הוא רב מאוד". ארדן מתח ביקורת על התנהלות האופוזיציה: "אני לא זוכר שכשזרקו את (משה) יעלון מהצבא, את כל הגידופים על ח"כ מופז, שר הביטחון דאז".

 

לאחר מכן עלה לבימת הכנסת ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) שתקף את הממשלה על רקע העלאות המחירים. הוא האשים את הליכוד "בגזירה שהם המיטו על כלל האזרחים בנושא מחירי המים, שעלו בצורה תלולה מוגזמת, לא מוצדקת, שמצמידים אליה את העלייה במחיר הדלק ואת העלייה במחיר הלחם הצפויה ואת העלייה במחיר מוצרי החלב, מצטיירת תמונה מאוד עגומה למצבה של משפחה פחות ממוצעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר גלעד ארדן. הגן על נתניהו וברק
צילום: חיים צח
צילום: דודי ועקנין
תקף את היו"ר שנטש. ח"כ איתן כבל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים