שתף קטע נבחר

מנהלים: העלאה כמו למורים, או שנתנגד ליוזמה

מנהלי בתי הספר זועמים על כך שנותרו מחוץ לתמונה ברפורמת "עוז לתמורה", שאמורה להקנות למורים תוספת שכר של 42%. הם דורשים תנאים דומים, ומאיימים כי אחרת יפילו את היוזמה

המורים ייזכו לתוספות שכר משמעותיות, ומנהלי התיכונים, שעמם טרם סוכם דבר על שיפור בתנאי העסקתם, מאיימים להתנגד לרפורמת "עוז לתמורה". הם דורשים להעלות את שכרם ב-42 אחוזים, בדומה למורים. ל-ynet נודע הערב (יום ה') כי על רקע הוויכוח בנושא, קיבל יו"ר התאגדות המנהלים, אריה לוקר, פניות רבות בתקופה האחרונה שבהן הוא נקרא להתנגד ליוזמה ואף כצעד מחאה, לפגוש מארגון המורים.

 

 

לפי שעה, השיב לוקר בשלילה לקריאות לפרוש מארגון המורים, אך הוא קרא ליו"ר, רן ארז, "לא להפקיר פצועים בשטח". משרת מורה כוללת כיום 24 שעות עבודה שבועיות. לפי הרפורמה, הם יעברו לעבוד 40 שעות בשבוע, ובתמורה ישודרג שכרם ב-42 אחוזים.

 

לעומתם, דורשת משרתם של המנהלים 36 שעות עבודה בשבוע, ונוסף על כך הם זכאים לגמולי ניהולים אשר נקבעים על פי הוותק והדרגה שמקנים להם הטבות שונות, כגון רכב צמוד ומכשיר טלפון סלולרי.

 

זעמם של המורים בנושא התעורר לפני כשלושה שבועות, בכנס מקצועי שערכה ההתאגדות בנושא הרפורמה. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, נמנע מלנקוב בגובה תוספות השכר שבהן אמורים לזכות המנהלים במסגרת התוכנית. בתגובה, קטעו רבים בקהל את דבריו וצעקו: "לא ייתכן שאנחנו אלה שנידרש ליישם את הרפורמה, על הקשיים שלה, ולא נזכה לקבל תגמול הולם".

 

בזמן שחלף מאז הכנס ובהתחשב במועד החתימה המתקרב על היוזמה, בסוף החודש, רק גוברת הדאגה בקרב המנהלים שמצהירים בפירוש כי יתנגדו ליוזמה.

"מדובר ברפורמה מורכבת ומסועפת מאוד, שאין סיכוי שהיא תצליח ללא תמיכת המנהלים", קבע מנהל בית ספר ממרכז הארץ. "כמו שמנכ"ל חברה מסחרית מרוויח יותר מהפועלים שלו, כך לא סביר שהמנהלים, שכל הזמן נושאים באחריות עצומה לשלומם של הילדים והישגיהם, ישתכרו פחות מהמורים שלהם".

 

לוקר עצמו ניסה לצנן את הזעם, אך גם הוא הדגיש כי התנאי לקבלת הרפורמה יהיה בהענקתה למנהלים של תוספת שכר זהה לזו של המורים. "אני סומך את ידיי על רן ארז, שיידע להעריך את החשיבות שלנו. יש בינינו סיכום שלא יהיה שום הסדר מבלי שנהיה בתמונה. המשא-ומתן עדיין נמצא בעיצומו, ולכן יש להמתין לתוצאות". מארגון המורים נמסר כי המגעים מתנהלים, ולכן "ואין לנו מה לדווח על תוצאות טרם הגיע המשא-ומתן לסיומו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריה לוקר
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים