שתף קטע נבחר

"מבקש אישור להעסקת עובדים בלתי נראים"

ה"מיסטיקן" אורן זריף ביקש מרשות ההגירה להסדיר העסקת 4 עובדים מאסיה ש"חוללו פלאים אדירים" אך הועסקו שלא כחוק. זריף אינו דואג ממעצרים: "העובדים וירטואליים". רשות ההגירה: "יכולת האכיפה שלנו היא כלפי אנשים בשר ודם"

עושה הנפלאות אורן זריף  העסיק עובדים זרים שלא כחוק, וכעת הוא מבקש "להלבין" אותם. כך עולה ממכתב ששלח זריף לרשות האוכלוסין וההגירה. זאת, למרות שלטענתו, הוא היה יכול להמשיך לעבור על החוק בלא להיתפס - כיוון שמדובר בעובדים רואים ואינם נראים.

 

 

"ברצוני להודות ולהתנצל מראש כי במהלך השנה האחרונה אני מעסיק 4 עובדים מסינגפור, מהפיליפינים ומבומביי (הודו) שלא כחוק", נכתב במכתב שהגיע למנהלת בשמו ובחתימתו של זריף, "לאור הפרסומים האחרונים (של המנהלת נגד העסקה לא חוקית של זרים, ת.ג) הבנתי עד כמה המצב חמור, והחלטתי שלא לעקוף את החוק אלא להגיע אתם למשרד הפנים על מנת לרשום אותם כחוק, למרות שמדובר בעובדים וירטואליים שהם למעשה רואים ואינם נראים".

 

"לא ידעתי שמדובר בעבירה על החוק", מסביר זריף, "ברגע שהבנתי, פניתי לרשויות כדי להסדיר את העניין. לאנשים זה נראה ביזארי, אבל בעיני העסקתם היא חשובה ביותר".

 

יצויין כי כיוון שזריף פנה למינהלת מיוזמתו, בעקבות הפרסומים, וייתכן שהעסקת עובדיו תוסדר וכי הוא לא ייענש על ההעסקה הבלתי חוקית שביצע, לכאורה, עד עכשיו.

 

גלגולים מהתקופה הבולטריסטית

"אציין כי ארבעת העובדים הם בעלי מימדים רוחניים אדירים שבתקופה הבולטריסטית התעסקו ברפואה הוליסטית וחוללו פלאים אדירים. בתקופה האחרונה הם מתגוררים בביתי תחת פיקוח צמוד ובמהלך היום מתלווים אלי לסניפים שאני עובד בהם ברמת גן, ירושלים ובאר שבע.

 

"לא אוכל להמשיך ולנהל את עסקי בארץ ללא עזרתם, שכפי הידוע שיטת הפסיכוקינזיס מתבצעת על ידי חוצנים מארצות שונות". ולמי שתוהה מה היא התקופה הבולטריסטית, מסביר זריף: "תקופה לפני אלפי שנים, שבה ניתנו לבני אדם כוחות רוחניים אדירים. העובדים שלי הם גלגולים מאותה תקופה".

 

זריף מתחייב לפנות בימים הקרובים לשר הפנים, אלי ישי, "על מנת שימצא לי אישורים להארכת אשרת השהיה שלהם, להעביר טפסי עובד עם פרטיהם המלאים ולשלם ביטוח לאומי ואת כל שאר התשלומים הנדרשים בחוק".

 

"יתגלו כפי שמתגלים בני תמותה רגילים"

את המכתב, אגב, שלח זריף בטעות ל"משטרת ההגירה", מאחר וכוחותיו לא סייעו לו לגלות שמשטרת ההגירה פורקה לפני כשנתיים והוחלפה ברשות האוכלוסין וההגירה וביחידת עוז.

 

את המכתב הוא מסיים בבקשה "לקבוע מועד לפגישה כדי שאגיע עם ארבעת עובדיי כדי שתוכלו להתרשם מאופן עזרתם לטובת הכלל". ולמקרה שפקידי המנהלת יחששו מפגישה עם ישויות בלתי-נראות, מבטיח זריף: "במסגרת ישיבה מסודרת אבקש מכם להתגלות בפניכם כך שתוכלו לראותם באופן מושלם כפי שנראים בני תמותה רגילים".

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנחנו שמחים שנושא איסור העסקת הלא חוקית חדר לתודעה, אך למרבה הצער יכולת האכיפה שלנו היא כלפי אנשים בשר ודם בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
אורן זריף (העובדים אינם נראים בתמונה)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים