שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פן ודה נירו בעד הסרט שישראל התנגדה להקרנתו

  הכוכבים ההוליוודיים הצטרפו לג'וש ברולין וסטיב בושמי, שנכחו גם הם בהקרנה באו"ם של סרטו של ג'וליאן שנאבל, המביא את נקודת המבט הפלסטינית על הסכסוך במזרח התיכון

  שון פן ורוברט דה נירו היו בין הכוכבים שהגיעו למטה האו"ם בניו-יורק כדי להשתתף בבכורה האמריקנית של הסרט מעורר המחלוקת אודות הסכסוך במזרח התיכון שישראל ניסתה למנוע את הקרנתו.

   

  צפו בטריילר של "Miral", הסרט מעורר המחלוקת

   

  פן, דה נירו, ג'וש ברולין וסטיב בושמי הגיעו אתמול (ב') להביע את תמיכתם בבמאי ג'וליאן שנאבל, אמריקאי ממוצא יהודי, בפרמיירה של "Miral", המספר את סיפורן של שתי נשים פלסטיניות לאחר הקמת מדינת ישראל ב-1948. המשלחת הישראלית לאו"ם טענה כי הצגת הסרט שם זו "החלטה פוליטית בבירור" וכי החלטה זו מורה על "שיקול דעת לקוי ומעשה של איפה ואיפה".

   

  עם זאת, נשיא האסיפה הכללית של האו"ם, ג'וזף דייס משוויץ, דחה את בקשת ישראל לבטל את האירוע. דובר מטעמו אמר כי דייס קיווה שהצגת הסרט "תתרום להסדר בין הצדדים".

  שנאבל, זוכה פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן ל-2007 על סרטו "הפרפר ופעמון הצלילה", שיבח את החלטת האו"ם לפני הקרנת הסרט, אותו כינה "זעקה למען השלום".

   

  הסרט, בו משתתפת השחקנית ההודית פרידה פינטו ("נער החידות ממומבאיי"), מבוסס על רומן אוטוביוגרפי מאת העיתונאית הפלסטינית רולא ג'יבריל, שעוקב אחר הערבי-ישראלי דרך נקודת מבט פלסטינית.

   

  כמו ג'יבריל, הדמות הראשית, מיראל, גדלה בבית יתומים במזרח ירושלים שהוקם על ידי משפחה פלסטינית אמידה ופונה עם הקמת המדינה. שנאבל עיבד את הספר לתסריט בשיתוף המחברת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים