שתף קטע נבחר

ח"כ כץ: "ברק אחראי בעקיפין לרצח ישראלים"

בעקבות הריסת המבנים במאחז חוות גלעד הציע חבר הכנסת מהאיחוד הלאומי להקים ועדת חקירה פרלמנטרית, ותקף בדבריו את שר הביטחון. השר מיכאל איתן קרא לו לחזור בו מדבריו

המחוקק הימני יצא במתקפה חריפה נגד שר הביטחון: חבר הכנסת יעקב כץ (כצ'לה) מהאיחוד הלאומי אמר היום (ד') בכנסת כי שר הביטחון, אהוד ברק, אחראי בעקיפין לטבח באיתמר. הוא האשים את ברק כי הוא רוצה להעיף את המתנחלים מבתיהם, וציין כי המתנחלים סובלים מ"רוחו הרעה ומהרודנות המושחתת של ברק".

 

 

בדיון על הצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לפינוי חוות גלעד, טען ח"כ כץ כי ברק "הורס את בתינו, מקפיא את בתינו וחיינו, מפקיר את בנינו ובנותינו, ובעקיפין נותן יד לרצח בנינו ובנותינו".

 

לדבריו, העם אמר את דברו בבחירות, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו פעל בניגוד להבטחותיו, והתחבר עם מפלגת העבודה ואהוד ברק. "אני שומע מרבים שמי שמנהל היום את המדינה זה אהוד ברק, איש חזק, ולא נתניהו החלש. אנחנו מרגישים שהאיש הזה רוצה להעיף את כל מאות האלפים מתוך השטח, בניגוד לדעת העם, בש"ס, באגודת ישראל ובליכוד".

 

חבר הכנסת כץ נימק את הצעתו, ואמר שלאחר הריסת המבנים בחוות גלעד, הודיע השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' שלא היו נפגעים, אך "שעתיים אחרי זה הייתה מסיבת עיתונאים בכנסת עם נפגעים מאותו אירוע". לדבריו, "לשונו של השר בלשון המעטה לא הייתה מדויקת, לכן נדרשת ועדת חקירה פרלמנטרית". הוא הוסיף כי "אין ספק שצריכה להתברר הסיבה שבגינה הרס אוהל וצריף מצריך אלף שוטרים".

 

השר איתן: "אין לתת לנהמות הלב שלך לשלוט"

לאחר דבריו השיב בשם הממשלה השר מיכאל איתן, וקרא לכץ לחזור בו מדבריו, שלא הולמים את הויכוח הפוליטי הלגיטימי במדינה דמוקרטית. " כשאתה עומד על הבמה כחבר כנסת, ציוני, יהודי ומקווה שדמוקרט, ואומר ששר ביטחון בישראל נותן יד ולו בעקיפין לרצח אזרחי ישראל, אתה צריך לחזור בך מדבריך. אין לתת לנהמות הלב שלך לשלוט".

 

בהתייחסו להצעתו של כץ להקים ועדת חקירה, השיב השר איתן כי הבירור של כמה כוח מפעיל השלטון כלפי הפגנות ומחאות של אזרחים צריך להיעשות בוועדת החוקה של הכנסת או בוועדת החוץ והביטחון.

"אני לא ציוני פחות ממך השר איתן ופחות מאף אחד מהשרים", השיב ח"כ כץ, "אבל אנחנו לא יכולים לברוח מראיית המציאות כפי שהיא".

 

בסופו של הדיון בהצעה, החליטו חברי הכנסת להסיר אותה מעל סדר היום ברוב של 29 חברי כנסת מהקואליציה. שלושה חברי כנסת מהאיחוד הלאומי הצביעו בעד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק מנהל את המדינה. כצל'ה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים