שתף קטע נבחר

מייסד ויקיליקס: פחדנו להדליף על ישראל

האיש שעומד מאחורי ההדלפה ההמונית של מסמכי מחלקת המדינה ושירות החוץ האמריקני התראיין לרשת צרפתית, זרע קונספירציות, והדגיש את הקשר שבין וושינגטון לירושלים. התקשורת הבריטית נתפסת בעיניו בפרו-ישראלית

כנראה שכושר ההרתעה הישראלי עדיין אפקטיבי: מייסד אתר ההדלפות "ויקיליקס", ג'וליאן אסאנג', סיפר אתמול (ד') כי הוא חושש מישראל ולכן לא כלל חומרים עליה בגל הפרסומים הראשון שלו. "כמובן שאני מפחד", אמר אסאנג' לרשת חדשות צרפתית מקומית. דבריו הובאו גם בעיתון האמריקני "אקזמינר".

 

יש לכם הדלפות משלכם? עמוד הפייסבוק של ynet

 

"בחרנו לא לפרסם שום דבר על ישראל בשבוע הראשון כי זה היה גורם להמון בעיות.

 לכן התחלנו בפרסום מסמכים על מדינות אחרות. כש'הספינה' שלנו הפליגה כבר לא היה סביר לשנות כיוון", סיפר אסאנג' שאף הגדיל לתאר את עוצמת הכוח היהודי בארה"ב. "בהתחלה לא היו לנו הרבה מסמכים על ישראל ופחדנו מהחוף המזרחי של ארה"ב (בו מרוכזים הארגונים היהודים הגדולים – י.ב.ח). אילו פרסמנו מידע על מדינות 'רגישות' מההתחלה, היינו מותקפים ונאלצים לסטות ממסלולנו", אמר.

 

הכי מפחד? מארצות הברית וישראל ביחד 

לשאלה אם הוא מפחד מישראל יותר מאשר ארצות הברית, השיב מייסד ויקיליקס: "זה שיתוף הפעולה בין שתי המדינות שהכי מפחיד אותי. במיוחד בגלל שיש להן כמה אינטרסים משותפים בעימות בעיראק".

 

אסאנג', שמועמד לפרס נובל לשלום על פעילותו השנויה במחלוקת, המשיך וטען כי נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ורג' בוש, "תמך בישראל כיון שהיא מוקפת בידידים העומדים בראש חברות הנפט. לישראל יש קשר חזק לחוף המזרחי של ארה"ב. לא רק בגלל נוכחות של יהודים רבים בארה"ב, אלא גם בגלל שהיהודים בחוף המזרחי מחזיקים דרכונים ישראליים כדי לחזק את הקשר שלהם עם המולדת".

 

אסאנג', כך מסתבר, גם סבור שהתקשורת הבריטית היא פרו-ישראלית. הוא הפנה אצבע במיוחד לרשת הטלוויזיה הממלכתית BBC, ואף ציין תחקיר של התכנית היוקרתית "פנורמה" על ישראל שמיר, יהודי ממוצא רוסי שהפך לפרו פלסטיני ומסייע ל"ויקיליקס" בשבדיה. "חלק מהתקשורת האשימה אותו בגלל זה באנטישמיות", טען אסאנג', והאשים את מפיק התוכנית כי "אשתו היא חלק מהתנועה הציונית בלונדון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסאנג'. העולם מפחד ממנו, הוא מפחד מישראל
צילום: AP
מומלצים