שתף קטע נבחר

איומים על עוזר היועמ"ש: "בני לא מצליח להירדם"

בדיון בכנסת נטען כי אנשי הפרקליטות "רודפים את המתיישבים ביהודה ובשומרון". עו"ד רז נזרי סיפר על שיחת טלפון ב-2:00 בלילה: "הבן שלי שמע דברים קשים ולא ישן בלילה". דני דיין: "אנחנו לא משפחת פשע, לא צריך צוות מיוחד נגדנו"

ההסתה והאיומים נגד בכירי הפרקליטות פוגעים גם בבני משפחתם. עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, סיפר היום (ה') לחברי ועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת על החיים בצל תחושת האיום: "השבוע קיבלנו שלושה טלפונים, שניים קיבלה אשתי ואת השלישי קיבלתי ב-2:00 בלילה כשחזרתי ממסיבת פורים עם בני, בן 7. מהדברים שהוא שמע הוא נבהל, שאל הרבה שאלות ולא ישן בלילה".

 

בדיון שהתקיים על רקע העימות בין המתנחלים לצוות משרד המשפטים הפועל

ביהודה ובשומרון, אמר נזרי כי "אתם עושים דמוניזציה לנו במשרד המשפטים והדברים מחלחלים לציבור, אחרי זה יש איומים על שי ניצן והפגנות מול הבית שלו". לאחרונה נעצר חשוד בהפצת סרטון הסתה נגד המשנה לפרקליט המדינה, שביקש מהמשטרה לחקור הסתה נגד ערבים בפייסבוק.

 

את הדיון המהיר יזם ח"כ יעקב כץ מהאיחוד הלאומי, על רקע הטענות שהצוות בראשותו של ניצן, פוגע קשות במתנחלים: "הצוות רודף את המתיישבים ביהודה ובשומרון. חיילים מיחידות מובחרות חוזרים הביתה בסופי שבוע וחשים את ידו הארוכה של הצוות", אמר.  נזרי השיב: "יש תחושה שהדברים הנאמרים כאן הם עשיית דמוניזציה לצוות של ניצן".

 

הוא הוסיף: "אני מכיר את הטענות, אני מכיר את העיתונות המגזרית הדתית, אני שומע את זה גם באזור מגוריי. אני רואה מנשרים המחולקים נגד הצוות בשכונה שבה אני גר. בנוסף יש הפגנות ליד הבית של שי ניצן ומכתבים המגיעים אליו ואל משפחתו". אחד מעוזריו של נזרי אמר: "התחושה שהצוות של שי ניצן מחפש לתפור תיקים ולפגוע בתושבי יהודה ושומרון אינה נכונה". 

 

"אתם לוקחים לנו נשק וגורמים לפיגועים"

לדבריו, "רובם של אנשי יהודה ושומרון הם אנשים ערכיים, שומרי חוק, נורמטיביים, אנשים התורמים למדינה. יש לי גם חברים וגם משפחה במקומות האלה. המטרה שלנו במשרד המשפטים היא לטפל במי שעובר על חוקי מדינת ישראל, באלה שעושים פיגועים, ולא בכלל האוכלוסייה ביהודה ובשומרון".

 

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד רותם, המתגורר באפרת, אמר:

"משרד המשפטים צריך לדעת שיש בעיה למתיישבי יהודה ושומרון לקבל באמון את עבודת צוות שי ניצן. חובת הצוות לשנות תחושה זאת". דני דיין, מראשי המתנחלים ביהודה ושומרון, אמר בדיון: "אנחנו לא משפחת פשע ולכן אין צורך להקים נגדנו צוות מיוחד במשרד המשפטים".

 

כץ לא הסתפק בטענות על רדיפת המתנחלים ואמר לאורחיו מהפרקליטות: "לא ירחק היום ואתם תועמדו לדין על הרדיפה שלכם את יהודי יהודה ושומרון". דיין הגדיל לעשות כשהאשים את אנשי מערכת אכיפת החוק באי מניעת פיגועים: "הצוות שלוקח כלי נשק מרכזי הביטחון השוטף ומגביל את תחום הגנת היישובים גורם לפיגועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז נזרי. טלפון ב-2:00 בלילה
צילום: אלכס קולומויסקי
שי ניצן. סרטון הסתה
צילום: נועם מושקוביץ
אורי ברעם. חשוד בהפצת הסרטון
צילום: עידו ארז
מומלצים