שתף קטע נבחר

פלסטיני שנוקה מאונס בן 11: "היכו וירקו עלינו"

"התנהגו אלינו כאילו אנחנו כלבים", אמר בשיחה עם ynet ט', אחד הפלסטינים שנעצרו בחשד שהתעללו בילד אך שוחררו לאחר שהתברר כי שיקר למשטרה. עכשיו הם מתכוונים לתבוע

ארבעת הפלסטינים שנעצרו לשווא בחשד לאונס ילד בן 11 מאזור המרכז שוחררו אתמול במפתיע, לאחר שהתברר שהילד בדה את המקרה מלבו. אחד מהם סיפר היום (ה') ל-ynet כי הארבעה שוקלים לתבוע את המשטרה על המעצר האלים והיחס המשפיל לו זכו בעת חקירתם: "התנהגו אלינו כאילו אנחנו כלבים, שוטרת ירקה עלינו וצעקה שצריך להרוג את כל הערבים".

 

 

בשיחה עם ynet הסביר ט', אחד מארבעת השוהים בלתי חוקיים, בני 23-27, שהם אינם מכירים את הילד ולא יודעים על מה התלונן. את שעבר עליו ועל חבריו מרגע המעצר ועד לשחרור הוא תיאר כך: "כמו בכל יום סיימנו לעבוד ונסענו אל הדירה שלנו באזור תעשייה באחד היישובים במרכז הארץ. הלכנו לישון כשבשעה 3:00 בלילה, פרצו לדירה עשרים אנשי יס"מ". לטענתו, השוטרים כיסו את פניהם, הרביצו להם, ביצעו חיפוש בדירה ולקחו מהם את הטלפונים הניידים שלהם.

 

"בשלב מסוים לקחו אותנו לתחנת המשטרה מבלי שיגידו לנו מדוע נעצרנו. בתחנה הכניסו אותי לחדר והחלו לחקור אותי ולהאשים אותנו בכך שיש ילד בן 11 שהתלונן שאנסנו אותו אחרי שהשקנו אותו באלכוהול", סיפר ט'. לדבריו, הוא הכחיש מיד כל קשר לאירוע: "הייתי בהלם ואמרתי להם שאין לי או לאחרים כל קשר למעשה הזה. שאלתי אותם מי הילד ומתי הוא טוען שזה קרה, אבל הם לא ענו לשאלות שלי".


נעצרו, הוכו, והוחזרו לכפר בלי שום התנצלות (צילום: מתי אלמליח)

 

הוא הכחיש כי היתה להם היכרות כלשהי עם ילד מסביבת מגוריהם, וטען כי יחס השכנים היה חיובי. "האנשים שהכירו אותנו שם היו תמיד נחמדים והתייחסו אלינו בכבוד". כשהבינו את מצבם, מספר הצעיר הפלסטיני, הארבעה פרצו בבכי מתוך חוסר אונים. "חשבתי כל הזמן על המשפחה שלי ועל הבושה הגדולה, ועל זה שסיפרו להם שאנסתי ילד. לא רציתי להתקשר אליהם ולספר להם בגלל הבושה".

 

אתמול נחקר הילד המתלונן בשנית, ועוד לפני מסדר הזיהוי הוחלט לשחרר את הארבעה בעקבות סתירות בגרסתו. הילד הודה שבדה חלק מהמקרים, ומסר תיאור שונה של החשודים מזה שמסר בחקירתו הראשונה בפני חוקר ילדים.

 

הארבעה הועברו למחסום צה"ל בדרך הביתה לכפרם, אולם לטענת ט' לא נמסר להם שום הסבר. "עלינו לניידת שהורידה אותנו במחסום כפר קאסם. הם לא החזירו לנו את מכשירי הטלפון הנייד שלנו ופשוט ציוו עלינו לחזור לכפר בלי שום הסבר על סיבת השחרור הפתאומית ובלי שום התנצלות מצידם". לדבריו, רק עורך הדין שמונה להם, עדכן אותם שהילד שיקר בחקירתו.

  

בתגובה לטענות הפלסטינים, אמרו במשטרה כי היה צורך לבצע את המעצר באישון ליל מחשש שארבעת החשודים יימלטו בחזרה לשטחי הרשות הפלסטינית. ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר בתגובה כי היחס אל הארבעה היה כשורה, ואם יש להם טענות כלשהן הם מוזמנים להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים. "התנהגות החוקרים כלפי הארבעה בוצעה במסגרת החוק בלבד, כפי שנהוג כלפי כל נחקר", נמסר בתגובה, "ברגע שהנער חזר בו מגרסתו הראשונית, הם שוחררו מיד".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שניים מהחשודים
צילום: מתי אלמליח
מומלצים