שתף קטע נבחר

שוחררו 4 הפלסטינים: הילד המציא את האונס

המשטרה כבר קבעה כי מדובר בתיק "תפוז מכני" והמעצר הוארך בארבעה ימים, אולם כעת אומרים במשטרה שהילד בדה את תלונתו. ככל הנראה, הילד הכיר את הארבעה היכרות שטחית, וכשמשפחתו גילתה זאת, התבייש והמציא את הסיפור

למרות שבית המשפט החליט להאריך את מעצרם, המשטרה החליטה בצהריים (יום ד') לשחרר את ארבעת השב"חים הפלסטינים, שנעצרו אתמול בחשד שאנסו והתעללו בילד מאזור המרכז. ההחלטה התקבלה לאחר שהילד נחקר שוב, והודה כי בדה את הסיפור, ומסר גרסאות סותרות באשר לארבעה.

 

 

לאור הכחשותיהם הנחרצות של החשודים, הוחלט לחקור את הילד בשנית, עוד בטרם מסדר הזיהוי. בחקירתו הודה הילד כי בדה חלק מתלונותיו, ומסר תיאור שונה של החשודים, מזה שמסר בחקירתו אתמול. כאשר נשאל על סימני הכוויות וסימני ההתעללות לכאורה בישבנו, השיב הילד כי עבר חוקן רפואי לפני כשבועיים. לדבריו, סימני הכוויות אינם מסיגריות שכיבו עליו.

 

עדיין לא ברור מדוע החליט הילד לבדות את סיפור ההתעללות. ככל הנראה, הילד הכיר את ארבעת הפלסטינים היכרות שטחית, שלא עלתה על פסים פליליים, ולאחר שקרובי משפחתו גילו זאת, הוא התבייש בכך והחליט לבדות את ההתעללות.

 

חוקרי הילדים צפויים להעביר לחוקרי המשטרה את דו"ח החקירה המלא, שבו צפוי להתברר מדוע החליט הילד להעליל את העלילה. הילד, שלומד בפנימייה, טופל בעבר על-ידי גורמי הרווחה, וימשיך להיות בהשגחתם גם בתקופה הקרובה.

 

ארבעת החשודים צפויים לעבור למחסום של צה"ל, ומשם חזרה לכפרם ברשות הפלסטינית. כבר אתמול הכחישו בתוקף הארבעה את החשדות המיוחסים להם. אחד מהם אמר בכניסה לדיון בבית המשפט: "הכל שקרים, אנחנו בכלל לא מכירים את הילד". לארבעה אין עבר פלילי ובדיון אתמול העלו באי כוחם את האפשרות שמדובר בטעות בזיהוי.

 

ארבעת הפלסטינים, בגילאי 27-23, נעצרו אתמול בחשד שאנסו את וביצעו בו מעשים מגונים מספר פעמים במבנה שבו התגוררו בעיר. נציג המשטרה, החוקר גיא קלדרון,

אמר כי "מדובר בתיק 'תפוז מכני' הכולל אירועים מחרידים".

 

אחיו הגדול של הילד שהבחין בהתנהגות מוזרה מצדו שוחח עמו, ואז חשף בפניו הילד כי נאנס. "הם שילמו לי 400 שקל כדי שאשכב איתם, קנו לי מתנות שביקשתי ואיימו עלי שלא אספר. התביישתי לספר על כך". הילד טען כי הארבעה גם כיבו עליו סיגריות, השתינו עליו, היכו אותו ושידלו אותו להשתמש בסמים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העצורים, אתמול
צילום: מתי אלמליח
מומלצים