שתף קטע נבחר

נס על ארבע ביפן: כלב שרד את האסון וחולץ מהים

שלושה שבועות אחרי הרעש, היפנים כבר לא מצפים לסיפורי הישרדות אנושיים. סיבה קטנה לחייך נתן להם כלב שצף על גג בית מול חופי מיאגי. אחרי הבהלה, הוא הסתער על הנקניקיות

משמר החופים של יפן הצליח בסוף השבוע להציל כלב שניצב על גגו הצף של בית בעומק הים, 1.8 קילומטרים מחופי מיאגי. ככל הנראה, מי הצונאמי האדיר ששטף את חופי יפן לפני שלושה שבועות סחפו את הכלב אל עומק הים, ומאז הוא המתין לישועה.

 


הכלב שניצל על סירת המחלצים בסוף השבוע (צילום: AFP)

 

צוותי חילוץ הבחינו בכלב החום בסביבות השעה 16:00 אחר הצהריים (לפי השעון המקומי) ביום שישי. סוכנות הידיעות היפנית "קיודו" דיווחה כי הניסיון הראשון של הצוות לחלץ את הכלב כשל, אחרי שהכלב - שהיה אולי מבוהל מרעש המסוק - קפץ מהגג לפיסת עץ אחרת שצפה בסמוך.


הכלב הניצול מובא על סירת הצלה אל המחלצים (צילום: AP)

 

אחרי שהניסיון הראשון כשל, יצאו שלושה אנשי חילוץ בסירה לכיוונו של הכלב, וכשעה לאחר מכן הצליחו להגיע אליו בעזרת רפסודה. הכלב, שענד לצווארו קולר שחור שעליו לא היה כל סימן המרמז למי הוא שייך, קיבל עם עלייתו לסירה מנה הגונה של ביסקוויטים ונקניקיות.


אחרי החילוץ. למי שייך הכלב? (צילום: AFP)

 

זו הפעם השנייה מאז אסון הטבע ביפן שניצול על ארבע מושך את תשומת הלב העולמית. לפני כשבועיים היה זה כלב ספניאל שהצליח להוליך את כוחות החילוץ בעיר סנדאי לעבר כלב אחר שנפצע, וכך להציל את חייו. הכלב סירב לעזוב את חברו הפצוע, שנמצא כשכל גופו מכוסה בחוץ, וככל הנראה הוא נשאר לצדו במשך יותר משבוע, עד להגעת כוחות החילוץ.

 

צפו בכלב מציל את חיי חברו לפני שבועיים:

 

בגזרה האנושית, לעומת זאת, אין עוד חדשות טובות. לפני שבועיים, כשקשישה ונכדהּ נמצאו בחיים יותר משבוע אחרי הרעש,

התעוררה התקווה למצוא ניצולים נוספים, אולם זו נמוגה ככל שנקפו השעות. מאז מספר ההרוגים רק הולך ועולה: מניין הנספים הרשמי ברעש עומד על 11,938, אולם עוד 15,748 בני אדם נעדרים. החיפושים נמשכים, אך ביפן השלימו כבר עם ההבנה שאת גופות חלק מהנעדרים לא ימצאו לעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני האדם היה פחות מזל. אחרי מבצע ההצלה
צילום: AP/Yomiuri Shimbun, Reiri
מומלצים