שתף קטע נבחר

סופ"ש לגיבוש עם הזוג נתניהו - על חשבון הח"כים

לשכת ראש הממשלה שלחה לכל חברי הקואליציה הזמנה לסוף שבוע זוגי בצפת, "לחזק ולגבש". מי שיבוא ייפרד מ-1,000 שקל. שר בכיר בליכוד: "צוות הבחירות" החדש נועד להאדיר את נתניהו בתקשורת

ברקע פרשת "ביבי-טורס" שהביאה לביקורת ציבורית מתגברת על התנהלותם, הזוג בנימין ושרה נתניהו מנסים לאחד סביבם את הקואליציה: כל חברי הכנסת נקראו עם בני/בנות זוגם ל"גיבושון" בן יומיים בצפת. אמש (יום א') קיבלו הח"כים מכתב מלשכת ראש הממשלה שבו הוזמנו להתייצב לסוף השבוע המיוחד, וגם לשלם עליו.

 

 

"ראש הממשלה ורעייתו החליטו לקיים את השבת במטרה לחזק ולגבש את חברי הקואליציה על ידי מפגש בלתי אמצעי בין החברים, באווירה שקטה ונינוחה וכדי להביע את תמיכת כל חברי הקואליציה בחיזוק הצפון ובהמשך פיתוחו ושגשוגו של האזור כולו והעיר צפת בפרט", נכתב לח"כים.


בני הזוג נתניהו בחופשה בצפון בקיץ האחרון (אביהו שפירא) 

 

המפגש יתקיים ב-10-11 ביוני. מה בתוכנית? הפרטים עדיין יחסית מעורפלים. "קבלת פנים, ארוחות שבת, סיורים רגליים ותוכנית אומנותית". במכתב הודגש ש"חברי הקואליציה ישאו בעלויות האירוח של השבת. האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא - עלות לזוג בחדר - 1,000 שקל, עלות ליחיד בחדר - 850 שקל". בשל אילוצי מקום, נכתב עוד, "השבת מיועדת לבני ובנות הזוג ללא ילדים".

 

בשבוע שעבר הודיע מבקר המדינה שיחקור את התנהלות נתניהו לפני שחזר ללשכת ראש הממשלה, כפי שנחשפה בתחקיר ערוץ 10, בשורת טיסות וחופשות בחו"ל על חשבון מיליונרים ותורמים - שלא באישור ועדת האתיקה של הכנסת. בנסיעות רבות מומנו הוצאותיה של שרה נתניהו, שבשבוע שעבר יצאה באופן חריג להגיב בתקשורת ואמרה ש"הכי קל לפגוע בבעלי דרכי".

 

רמז לכוונות הפוליטיות של ברק?

עוד בזירת ההסברה והתדמית, אתמול הודיע נתניהו שהקים "צוות היערכות לבחירות" בליכוד. על פי שר בכיר המקורב לראש הממשלה, מדובר דווקא בגוף שנועד להאדיר את הישגיו של נתניהו.

 

"נתניהו מוטרד מאיך שהוא מצטייר בתקשורת", אמר השר הבכיר ל-ynet.

 "לכן הוא החליט שצריך להקים צוות שיעבוד כל הזמן על הנושא הזה, כדי להדגיש את העשייה. הוא רצה צוות שלא יהיה טרוד בענייני משרד ראש הממשלה, אלא יעסוק בפרסום הישגי הממשלה".

 

זווית מעניינת נוספת היא הקשר בין אהוד ברק לד"ר אורית גלילי צוקר, שנבחרה לעמוד בראש הצוות החדש - שכולל לעת עתה שלוש נשים. "זה לא מפתיע שנתניהו בחר בה", אמר בכיר אחר בליכוד. "היא היתה מקורבת לברק, ונתניהו כנראה צריך מישהו לידו שיהיה מקורב גם לברק. אפשר להסיק מזה מסקנות פוליטיות לגבי כוונותיו של ברק בבחירות הבאות, ועל המקום שהוא מתכוון להיות בו. מדברים כבר הרבה זמן על האפשרות שברק יעבור לליכוד, ויתכן שזה עוד סממן לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגש בלתי אמצעי. בנימין ושרה נתניהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים