שתף קטע נבחר

ורוניקה אבו-סיסי: אתבע את אוקראינה וישראל

בראיון לעיתון האוקראיני "קומרסנט" טוענת רעיית "מהנדס הרקטות של חמאס" כי כל הראיות נגד בעלה פוברקו כדי להצדיק את חטיפתו ומעצרו. "ישראל מנהלת פוליטיקה אגרסיבית נגד הפלסטינים וחוטפת את אזרחיה בשטחי מדינות זרות"

ורוניקה אבו-סיסי, רעייתו של "המהנדס של חמאס" דיראר אבו-סיסי, שנחטף מקייב לתל-אביב והוגש נגדו כתב אישום, מאיימת לתבוע את אוקראינה וישראל בבית המשפט האירופי לזכויות אדם בשטרסבורג. בראיון שמתפרסם היום (ג') בעיתון האוקראיני "קומרסנט", אבו-סיסי טוענת כי הראיות נגד בעלה "פוברקו" כדי להצדיק את חטיפתו ומעצרו הבלתי חוקי.

 

בכתב האישום שהוגש אתמול נגד אבו-סיסי לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע נטען כי המהנדס סייע לחמאס בתשע השנים האחרונות להגדיל את טווח הרקטות. כמו כן, הוא פיתח את יכולת חדירת הרקטות לפלדה על-מנת שיוכלו לחדור כלים משוריינים של צה"ל. אבו-סיסי הואשם בתשעה סעיפים של חברות בארגון טרור ומאות עבירות של רצח, ניסיון רצח, קשירת קשר לפשע וייצור נשק.

 

"אנחנו נתבע בבית המשפט האירופי לזכויות אדם את ישראל ואת אוקראינה ונוכיח שכל האישומים נגד דיראר הם חסרי בסיס. ישראל מנהלת פוליטיקה אגרסיבית נגד הפלסטינים וחוטפת את אזרחיה בשטחי מדינות זרות. כל האישומים נגד בעלי פוברקו על ידי ישראל כדי להוכיח את צדקת חטיפתו ומעצרו הבלתי חוקי", אמרה ורוניקה אבו-סיסי בראיון.

 

כדי לחזק את טענתה לשקרים, טוענת אבו-סיסי כי בכתב האישום נאמר שבעלה למד באקדמיה צבאית למרות שבכלל למד הנדסת מכונות בעיר זפורוז'יה באותה תקופה.

 

פרשננו לענייני ביטחון, רון בן-ישי, הסביר כי אבו-סיסי שיתף פעולה עם חוקריו בישראל ולא חסך מהם פרטים באופן המאפשר להתוודע ולהבין לעומק ובצורה אמינה לא רק את פעילותו בשירות חמאס, אלא גם את שיטות הפעולה של הזרוע הצבאית של הארגון. אבו-סיסי, כך מכתב האישום, לא היה סייען טכני פשוט למאמץ ייצור הטילים, המרגמות והנשק הרקטי, אלא באדם שהתמקם מרצונו בצמרת זרוע הטרור של חמאס ואף יזם וביצע את פרויקט הקמת האקדמיה הצבאית של הארגון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ורוניקה אבו-סיסי. חטיפה במדינה זרה
צילום: AFP
דיראר אבו-סיסי. התמקם בצמרת חמאס
צילום: אלברטו דנקברג
מומלצים