שתף קטע נבחר

רה"מ: אם הירי יימשך נגיב באופן קשה בהרבה

בפתח ישיבת הממשלה הזהיר נתניהו את החמאס: "אם ימשיכו הפגיעות באזרחי ישראל וחיילי צה"ל - התגובה תהיה קשה בהרבה". הוא גם שיבח את מערכת כיפת ברזל, שלדבריו רשמה "הישג משמעותי ומרשים שהדהד בעולם כולו"

אחרי שלושה ימים של ירי אינטנסיבי מרצועת עזה לעבר הדרום, הזהיר הבוקר (יום א') ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אם ימשיכו הפגיעות באזרחי ישראל וחיילי צה"ל - התגובה תהיה קשה בהרבה". בפתח ישיבת הממשלה ציין נתניהו כי מערכת כיפת ברזל רשמה "הישג משמעותי ומרשים" בימים האחרונים. 

 

הסלמה בדרום - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

"הדבר הדהד בעולם כולו", אמר ראש הממשלה על המערכת שיירטה בימים האחרונים רקטות שנורו לעבר יישובי הדרום, "אך עם כל המשמעות, ברור

 שזהו רק מענה חלקי וברור שצריך מענה התקפי. מבחינה התקפית, צה"ל פגע בחמאס ובארגוני הטרור פגיעות קשות בנפש ובציוד".

 

נתניהו סיפר כי במהלך סוף השבוע קיים דיונים עם שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ, שבמהלכם הוחלט על המשך הפעולות של ישראל מול התקפות הטרור. הוא גם איחל החלמה מהירה לדניאל ויפליך בן ה-16 שנפצע באורח קשה מפגיעת טיל הנ"ט באוטובוס התלמידים ביום חמישי. "דניאל נאבק על חייו, ואנו מתפללים עם העם כולו לשלומו", אמר.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר כי זה עניין של זמן עד שישראל תפיל את שלטון חמאס ברצועת עזה. "עדיין לא ברור כיצד יתפתחו הדברים בימים הקרובים, אבל מה שכן ברור זה שלאורך זמן ישראל תתקשה להשלים עם קיומו של שלטון טרור ברצועה. ככל שחמאס מתגרה, כך מתקרב היום בו נצטרך להכריע את חמאס בעזה". הוא התייחס גם לטענות בדבר מחסור במערכות "כיפת ברזל": "לעולם לא נוכל לספק הגנה לכל הארץ. לערים הגדולות כן, אבל לא נוכל לספק הגנה לכל יישוב".

 

לפני ישיבת הממשלה אמר שר הפנים, אלי ישי, כי יש צורך בפעולה אווירית נרחבת ברצועת עזה. "איפוק זה כוח, אבל אם אתה משתמש בזה לאורך זמן זה בעצם הופך לחולשה. צריך לעשות מאמץ להיכנס ולפעול בצורה פחות שגרתית ויותר חריפה", אמר

 השר, "אני לא אומר שצריך עופרת יצוקה 2, פעולה קרקעית היא מיותרת לחלוטין, אבל מבחינה אווירית צריך לפגוע בבסיסים, במעברים, בכבישים, בתשתיות ובכל היכולות שלהם לפגוע בדרום".

 

שר החינוך, גדעון סער, ניצל את ההזדמנות לעקוץ את ממשלת קדימה. משנשאל אם צריך לצאת למבצע נרחב בעזה, הוא אמר: "אנחנו זוכרים ממשלה שקיבלה החלטה לצאת למלחמה, בלי לדעת מה היא מחליטה. הממשלה הזו נוהגת בתקיפות ושיקול דעת. ישראל לא תרשה טפטוף טילים על יישובי הדרום כפי שהיה בעבר. כל מי שעקב, ראה שצה"ל הכה בצורה קשה ביותר בחמאס וכי המסר נקלט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו
צילום: AP
השר אלי ישי
צילום: עידו ארז
תקיפה ברצועת עזה
צילום: EPA
מומלצים