שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רגע לפני לידת בתו: יריב זכה בריאות וחיים חדשים

  לפני כשבועיים הלך לעולמו בפתאומיות איתן דיוויס בן ה-39. הוא היה חתום על כרטיס אדי ומשפחתו החליטה לתרום את איבריו. באותו היום קיבל יריב קריסטל בן ה-28, חולה CF, את הטלפון המשמח: ריאותיו של איתן מתאימות - הגיע זמן ההשתלה. "בזכותו אני אראה את הבת שלי", הוא אומר ל-ynet

  התקופה האחרונה לא היתה פשוטה עבור יריב קריסטל בן ה-28 מכפר רופין. הוא ובת זוגו עינת, הנמצאת בחודשי הריון מתקדמים, לא רק היו במתח לקראת הלידה, אלא נאלצו להתמודד גם עם המתנה מורטת

  עצבים לתרומת האיברים שתציל את חייו של יריב.

   

  התרומה הגיעה לבסוף בזכות בני משפחתו של איתן דיוויס ז"ל. דיוויס בן ה-39 נפטר בפתאומיות מדלקת קרום המוח. משפחתו, שידעה כי הוא חתום על כרטיס אדי וידעה על רצונו לתרום איברים, החליטה למלא את צוואתו ולעשות כן. בזכותו ניצלו לא רק חייו של קריסטל, אלא חייהם של שבעה חולים נוספים.

   

   

  "אם הוא לא היה מגיע להשתלה הוא היה מת"

  קריסטל סובל ממחלת הסיסטיק פיברוזיס. אחיו, שסבל גם הוא מהמחלה, נפטר ממנה כשהיה בן 20, בעודו ממתין להשתלה. אחותו חולה גם היא, אך היא מתמודדת עם המחלה ללא צורך בהשתלה כרגע.

   

  כתוצאה מהחמרה במצבו של קריסטל הוחלט לפני כחצי שנה הוא זקוק להשלת ריאות, סיטואציה שאינה פשוטה אף פעם, אך קשה עוד יותר להתמודדות כאשר אתה ממתין ללידת ילדך הראשון. "אם הוא לא היה מגיע להשתלה, הוא ככל הנראה היה מת מדימום", קובע ד"ר מילטון סאוטה, מנהל מחלקת ניתוח ריאות בביה"ח בילינסון.

   

  לפני כשבועיים הגיע צלצול הטלפון שקריסטל ובני משפחתו כל כך ציפו לו. "זו הייתה התרגשות עצומה", הוא מודה. "אתה תמיד שואל את עצמך מה יקרה אם זה לא יצליח. למרות זאת באתי בגישה שאני עובר את זה ושאנחנו נפגשים בעוד כמה שעות".

   

  "בזכותו של איתן אני אראה את הילדה שלי"

  התרומה יצאה לפועל בזכות איתן דיוויס ז"ל שהיה חתום על כרטיס אדי. לאחר שנקבע כי הוא מת מוות מוחי ביקשו בני משפחתו לתרום את איבריו - תרומה שבסופו של דבר הצילה את חייהם של שמונה אנשים, קריסטל ביניהם. "אני לא יודע עליו הרבה", אומר קריסטל בהתרגשות. "אני לא יודע איך לבטא את מה שאני מרגיש, אבל אני רק יכול לומר שבזכותו אני אראה את הילדה שלי".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יריב קריסטל. אחיו נפטר מהמחלה לפני שני עשורים
  צילום: יוהנתן צור
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים