שתף קטע נבחר

בגלל מפוחי עלים: חקירה פלילית נגד 3 רשויות

במשרד להגנת הסביבה פתחו בחקירה פלילית נגד עיריות אור יהודה, בני ברק ויהוד בגלל שימוש בכלי המרעיש

כמעט שבוע לאחר שהוצאו מחוץ לחוק, פתח המשרד להגנת הסביבה בחקירה פלילית נגד עיריות אור יהודה, בני ברק ויהוד בגלל הפעלת מפוחי עלים.

 

 

במשרד להגנת הסביבה אישרו את הפרטים וציינו כי ביום שישי האחרון תפסו פקחי המשרד מפעילי עלים בשירות העיריות, ככל הנראה מדובר בקבלני משנה, שמפעילים את הכלי בניגוד לחוק החדש למניעת מפגעי רעש.

 

בשבוע שעבר נכנסו לתוקף תקנות הרעש המעודכנות שהוביל המשרד להגנת הסביבה ואושרו על-ידי הכנסת בשנה האחרונה. אחד הסעיפים הדרמטיים ביותר בתקנות הוא האיסור להפעיל מפוחי עלים באזורי מגורים – סעיף אליו התנגדו

הרשויות המקומיות לאורך כל הדיונים בחוק.

 

כפי שדווח לראשונה ב-ynet עם כניסת התקנות החדשות לתוקף, התברר כי השלטון המקומי אינו מתכוון לעמוד בחוק ומספר ימים לאחר מכן אף הוגשה עתירה בנושא לבג"ץ. בעתירה ביקשו הרשויות המקומיות כי יוצא צו ביניים שיאפשר להן להימנע מקבלת קנסות בנושא.

 

"באמצעות מפוחי העלים, ובאמצעותם בלבד, מתאפשרת גישה לפינות, לגנים ציבוריים ולמדרכות, אשר מכונות הניקיון הממונעות האחרות אינן יכולות לגשת אליהם. לא קיימת כיום בשוק אלטרנטיבה ממונעת לעבודות ניקיון מסוג זה בהיקפים הנדרשים", נכתב

בעתירה.

 

בעיריית בני ברק הגיבו לפרסום ומסרו כי "מדובר ככל הנראה בקבלנים שעובדים עבור העירייה ולא בעובדי העירייה. יצוין, כי טרם כניסת החוק לתוקף הונחו קבלני המשנה לפעול על-פי התקנות החדשות ולחדול משימוש במפוחים". מעיריית יהוד-נווה מונסון נמסר בתגובה כי "הנושא בבדיקה". עד כה טרם נמסרה תגובה מעיריית אור יהודה.

 

בשלטון המקומי הגיבו בזעם בעקבות פתיחה החקירה במשרד להגנת הסביבה. "אנו רואים בחומרה את הניסיון של המשרד להלך אימים על הרשויות המקומיות, בעוד השלטון המקומי עושה כל מאמץ על מנת להטמיע את התקנות החדשות בקרב אלפי עובדים העוסקים בגינון, בנקיון ובשמירה על הסביבה. השלטון המקומי הנחה את הרשויות לכבד את החוק כלשונו. דומה כי המשרד מתנהל בפופוליזם ובקנטרנות לשמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפוח עלים בפעולה (ארכיון)
צילום: אבי מועלם
מומלצים