שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יש אישור לייבא מכוניות מירוץ, אבל בעצם לא
  ועדת החינוך, התרבות והספורט הודיעה שוב על אישור תקנה שתאפשר בעתיד ספורט מוטורי חוקי. הפעם מדובר בהסדרת ייבוא כלי רכב וחלקי חילוף למירוצים. האם אפשר מעתה לייבא מכוניות ואופנועי מירוץ? אז זהו, שלא

  ספורט מוטורי ישראלי, צעד נוסף לפנים, אבל ממש קטן. ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, אישרה חבילת תקנות שעיקרה אישור ייבוא כלי רכב מיועדים למירוצים, וחלקי חילוף מתאימים להם. האם מדובר בשלב הסופי בדרך לקיום מירוצים חוקיים בארץ? בפירוש לא. הדרך לשם, שהחלה לפני שש שנים עם חקיקת חוק הספורט המוטורי, עדיין ארוכה מאד.

   

  כדאי להזכיר כי בחודש יוני 2008 אמר יוסי ניסן, מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט, כי עד סוף אותה שנה, יערכו מירוצים חוקיים במדינת ישראל. עברו שלוש שנים, ומירוצים אין אפילו באופק.

   

   

  התקנות שאושרו אתמול בוועדת הכנסת, קובעות הוראות לייבוא "כלי רכב תחרותי וחלקי חילוף, אשר אינם טעונים רישום רישוי מכוח פקודות התעבורה".

  בפועל מתייחסת תקנה זו לאישור ייבוא אישי ארצה של מכוניות, אופנועים וחלקיהם, אשר אינם מאושרים לשימוש על הכביש הציבורי - פעולה שעד עתה לא הייתה חוקית. התקנות שאושרו מבדילות אגב בין יבוא אישי ומסחרי, במטרה להבדיל בין גופים העוסקים בייבוא זה באופן מסחרי, לבין מתחרים הלוקחים חלק במירוצים, ומעוניינים לייבא ארצה כלי תחרותי כלשהו, על חלקיו.

   

  ומדוע לא פותרת תקנה זו את בעיית הייבוא מעשית? שכן אישור יבוא מותנה ב"רישיון נהיגה תקף בכלי תחרותי, המתאים לסיווג הכלי התחרותי, ואישור כי הכלי המיובא כשיר להירשם ככלי תחרותי, על-פי תקנות רישיון תחרותי". במילים פשוטות, כדי לייבא את המכונית או האופנוע, נדרש רישיון נהיגת מירוצים שעדיין אינו קיים. רישיון זה מורכב משלושה סעיפים עיקריים, כאשר השניים הראשונים - קורס עזרה ראשונה ומבחן של הרשות - כבר הוסדרו. הסעיף השלישי - הכשרה של התאחדויות המירוצים הספציפיות - עדיין לא הסתיים.

   

  לכן אין לאיש במדינת ישראל רישיון מירוצים, וממילא לא ניתן לכן לייבא מכוניות או אופנועי מירוץ.

   

  הערה: לאחר פרסום הכתבה הוכנסו בה מספר שינויים המבהירים את מצב הספורט המוטורי נכון לרגע זה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים