שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הערב: פרסים ל-3 נשים על פעילותן החברתית
  הקרן החדשה לישראל תעניק הערב את פרס יערי, הניתן על פעילות של נשים בתחום הרווחה והשינוי החברתי. הזוכות - הנאא שלעאטה, צעירה עיוורת מסחנין; רני חלאבי, המסייעת לנרקומניות; ועליזה ידעי, שאיגדה את עובדות המשפחתונים

  היום (ה') תעניק הקרן החדשה לישראל את פרס יערי לפעילות חברתית מובילה. בטקס, שייערך ב-18:00 בבית דניאל בתל אביב, יוענקו מלגות לשלוש נשים על פעילותן בתחום הרווחה והמעורבות החברתית.

   

  פרס יערי, ע"ש יפה לונדון-יערי ז"ל, נועד לסייע לזוכות לפתח פרויקטים קהילתיים ולהפעילם, בתחום השינוי החברתי או קידום מעמד האישה בישראל. עם קבלת הפרס, בסך 10 אלף שקל לכל אחת, התחייבו שלוש הנשים להמשך עשייה חברתית לשלוש שנים.

   

  הכירו את הזוכות בפרס יערי 2011

  רני חלאבי מיפו עוזרת ותומכת למכורות לסמים. היא עובדת במרפאה ניידת שמסייעת לנשים נרקומניות, דרות רחוב וזונות ובמקביל לומדת לתואר ראשון בעבודה סוציאלית.  

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הנאא שלעאטה מסחנין היא עיוורת מלידה, שמקדמת פרויקט לנשים עם מוגבלויות בישובה ובסביבה, וזאת על אף מגבלותיה הגופניות. לזכותה נרשמו הצלחות מרשימות בקידום השתלבותם של נכים אחרים בחברה.  

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עליזה ידעי מבני ברק מנהיגה את התאגדות מטפלות המשפחתונים. היא פועלת מזה שנים רבות להכרה במצבן התעסוקתי-כלכלי של מטפלות המשפחתונים ולמיצוב מעמדן מול משרדי ממשלה וועדות כנסת. בזכות פעילותה, הצליחה ידעי לרתום להתאגדות כ-1,700 מטפלות במשפחתונים, בהן חרדיות, מזרחיות, רוסיות, ערביות, בדואיות ועוד.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אליעזר יערי, לשעבר מנכ"ל הקרן החדשה לישראל ונציג המשפחה, אומר כי הקמת הקרן המיוחדת מעיזבון הוריו נבעה מההכרה כי לפעילות ההורים, ששניהם היו עובדים סוציאליים ושותפים להקמת השירותים החברתיים בישראל, צריך להיות המשך. "בפעילותי במשך השנים למדתי כי הנשים הן הכוח המניע מאחורי השינוי החברתי בישראל, ותרומתנו הקטנה, עם גיוס כסף נוסף שהשגנו מידידים, מאפשרת להן לשבור את תקרת הזכוכית ולהתקדם.

   

  "בנוסף, אחיי ואני מאמינים כי בני דורנו, שזכו ונולדו בארץ, צריכים עם פרידתם מהוריהם, שהקימו את התשתי החברתית לחיינו כאן, להשאיר משהו לחברה שאפשרה להם לגדול בארץ כאנשים חופשיים. אנחנו מקווים שעוד אנשים מבני דורנו ינהגו בדרך זאת".  

   

  רחל ליאל, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל: "הקרן החדשה לישראל מברכת את הנאא' שלאעטה, רני חלאבי ועליזה ידעי על זכייתן בפרס יערי וגאה בפועלן. הקרן תמשיך לשמש במה ועזר למשפחות נוספות המעוניינות בהנצחת יקיריהן באמצעות מענקים עבור פעילויות ומיזמים חברתיים חשובים, כגון זה".

   


   

  יפה לונדון יערי ז"ל היתה ממקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. בחייה, ייצגה דמותה את ערכי רוח החלוציות והראשוניות, השיתוף והדאגה לקהילה ועמידה על שוויון זכויות לנשים ועל קידום מעמדן. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנכ"ל הקרן החדשה, רחל ליאל
  צילום: אביגיל עוזי
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים