שתף קטע נבחר

צילום: אבי מועלם

בתי החולים ישבתו בל"ג בעומר: בצפת יעבדו רגיל

לאחר שורה של עיצומים השבוע, הכריזו הרופאים כי גם ביום ראשון יפעלו בתי החולים ברחבי הארץ במתכונת שבת. בת"א צפויה עצרת גדולה בסימן ל"ג בעומר והרופאים מתכננים להדליק מדורה. ב"זיו" קיבלו אישור מיוחד

הסוף לעיצומים לא נראה באופק: גם ביום ראשון הקרוב יקיימו הרופאים שביתה כללית, שמשמעותה פעילות במתכונת שבת בכל בתי החולים בארץ. ההסתדרות הרפואית הודיעה היום (ד') כי במהלך אותו הבוקר תתקיים גם הפגנת מחאה של הרופאים במתחם רידינג בתל אביב. ההפגנה תיערך בסימן ל"ג בעומר והרופאים מתכננים להדליק מדורה במקום.

 

מעט אחרי ההודעה, ביקשה הנהלת בית החולים זיו בצפת מההסתדרות הרפואית אישור חריג לא לשבות ביום ראשון, והסבירה כי בשל אירועי ל"ג בעומר וההילולה בהר מירון - אליהם יגיעו עשרות אלפי בני אדם - השבתת בית החולים עלולה

לגרום לסיכון חיי אדם במקרה של אירוע רב נפגעים. ההסתדרות אישרה את הבקשה.

 

באותו נושא פנה מנהל בית החולים, ד"ר אוסקר אמבון, ליו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן והסביר כי "עקב כמות האנשים העצומה המתכנסת באזור מצומצם, היעדר מתקנים ומרחב לכמות זו של קהל, וכן הטמפרטורות הגבוהות, שילוב ילדים ותינוקות באירועים וקיומן של מדורות, אוהלים בהן מבשלים ולנים אנשים, ישנן בכל שנה פניות עקב בעיות

בריאות או מנזקי התייבשות, כוויות ובעיות שונות אחרות".

 

הוא הוסיף: "בנוסף עקב הצפיפות קיים תמיד החשש והפוטנציאל לאירוע רב נפגעים, לכן בכל שנה אנו אף מתגברים את הצוות הרפואי כהכנה לאירועים אלו, ולא נוכל לעמוד במצב של חסר בצוות רפואי במצב זה".

 

התקדמות במשא ומתן

הודעת ההסתדרות הרפואית על השביתה ביום ראשון הגיעה במהלך כנס שערכה בנושא

בנושא המחסור ברופאים. במהלך הכנס, עדכן ד"ר אידלמן כי חלה התקדמות במשא ומתן עם נציגי האוצר וכי בסוגיית תוספות השכר וקידום לרופאים הבכירים גם מסתמנת פריצת דרך. עם זאת, הוא ציין כי ההסתדרות הרפואית לא תסכים לבוררות כפי שהציעו נציגי האוצר. "זו תרמית ובזבוז זמן", אמר.

 

על המחסור ברופאים אמר ד"ר אידלמן כי "חולים מתים בגלל מחסור ברופאים, הם מתים משום שרופא עייף עושה 10 תורנויות בחודש ומשום שאין רופא שינתח אותם. לרופא במרפאה יש חמש דקות לכל חולה".

 

גם היום נרשמו שיבושים בפעילות אנשי הרפואה, במסגרתה הושבתו מרפאות שירותי בריאות כללית בערים רמת-גן, גבעתיים, פתח תקווה, חיפה והקריות. מחר יחריפו העיצומים, תושבת פעילות חדרי הניתוח בכל בתי החולים, למעט ניתוחים דחופים וניתוחים להסרת גידולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השיבושים נמשכים. בהסתדרות אופטימיים
צילום: מורן מעיין
מומלצים