שתף קטע נבחר

התמ"ת משיק תוכנית להעסקת בעלי מוגבלויות

המדינה תשתתף בעלות העסקת אנשים עם מוגבלות במטרה לעודד מעסיקים להגדיל את הביקוש לעובדים אלו. הסבסוד לתוכנית עומד על 15 מיליון שקל

שיעור התעסוקה של אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות עומד כיום על 45% - כך עולה מנתונים שפירסם היום (א') מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת. בקרב אנשים שמוגבלותם קשה כגון מקבלי קצבאות, כ-10% בלבד מועסקים, בהשוואה לשיעור תעסוקה של 72% בקרב אוכלוסיית האנשים ללא מוגבלות.

 

 

פער ההכנסות בין משק בית שיש בו אנשים עם מוגבלות לבין שאר משקי הבית גדול יחסית ועומד כיום על 3,000-5,000 שקל לחודש – זאת בהתאם לרמת המוגבלות של בן המשפחה. פערים אלו מגדילים את שיעורי העוני בקרב אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות בהשוואה לאוכלוסיות אחרות.

 

לפיכך, המטה לשילוב אנשים בעלי מוגבלות בשוק העבודה ומרכז השקעות במשרד התמ"ת החלו להפעיל תוכנית שנועדה לעודד מעסיקים להעסיק אנשים עם מוגבלות. תוכנית "מסלול תעסוקה" תסבסד מעסיקים שיגדילו את מצבת עובדיהם באמצעות העסקתם של אנשים עם מוגבלות. המדינה תשתתף בעלות העסקתם של אנשים עם מוגבלות במטרה לעודד מעסיקים להגדיל את הביקוש לעובדים אלו כשהסבסוד לתוכנית עומד על 15 מיליון שקל.

 

שר התמ"ת, שלום שמחון, אמר עם תחילת הפעלת התוכנית, כי "מדובר בתוכנית חשובה הנותנת ביטוי הולם לסדר העדיפויות של משרד התמ"ת בכל הקשור לשילוב וקידום אוכלוסיות מוחלשות בכלל ותעסוקת אנשים בעלי מוגבלות בפרט.

 

המסלול המגדיר אדם עם מוגבלות:

• אנשים להם נקבעו, ע"י גורם מוסמך, 20% נכות או יותר

• אנשים אשר סובלים מירידה בשמיעה של 50 דציבלים או יותר

• המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת, לאחר שבדק אישורים רפואיים רלוונטיים, קבע כי מדובר באדם עם מוגבלות לפי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998.

 

עסקים שיעמדו בתנאי המסלול וייקחו בו חלק, עפ"י החלטת ואישור מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, יקבלו סיוע כספי בדמות החזר של עלות השכר של העובדים המוגבלים שנוספו במשך תקופת 30 החודשים באופן הבא:

1. ב- 10 החודשים הראשונים להעסקתו של העובד – 42% מעלות השכר

2. החל מתחילת החודש ה- 11 להעסקה ועד לתום החודש ה- 20 – 30% מעלות השכר

3. החל מהחודש ה-21 להעסקה ועד לתום החודש ה- 30 – 18% מעלות השכר

 

את התוכנית ילווה מסע פרסום ברדיו, באינטרנט ובעיתונות במטרה להגביר את מודעות המעסיקים והעובדים והאפשרות להיעזר בהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים