שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יגאל עמיר ילמד עם אסיר? 'שיהיה בעל רקע דומה'
  לרוצח ראש הממשלה הוצע ללמוד עם אסיר אחר - במשך שעה בכל שבועיים. יגאל עמיר הסכים, בתנאי שהאסיר יהיה בעל רקע לימודי דומה לשלו ושכל אחד יוכל להעשיר את הידע של השני

  מי ילמד ביחד עם יגאל עמיר ? שירות בתי הסוהר פועל לאיתור מועמד מתאים, בכפוף לאישור גורמי הביטחון ולהבעת נכונות מצידו של רוצח ראש הממשלה, שיילמד עם עמיר פעם בשבועיים למשך שעה. כך עולה מתשובת המדינה, שהוגשה היום (ד') לבג"ץ, לעתירה נגד השארתו בבידוד.

   

  ב-5 באפריל החליט בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה להמשיך להחזיק את עמיר בהפרדה, למשך חצי שנה נוספת, החל מחודש ינואר. על החלטה זו הוא ערער לבית המשפט העליון.

   בתשובת הפרקליטות נכתב, כי עמיר סירב בהתחלה להצעה זו - אולם בחודש האחרון הודיע האסיר כי הוא מעוניין בקיום מפגש במתכונת שהציע בית המשפט.

   

  בתשובת הפרקליטות נכתב, כי לפני כמה חודשים קבע בית המשפט שניתן לשקול לאפשר לעמיר להיות עם אסיר נוסף או עם עוד כמה אסירים, כדי למשל להתפלל במניין - תחת פיקוח. בעקבות זאת נבחנו ונשקלו מגוון אפשרויות. בין היתר הוצע לעמיר לפגוש אסיר אחר, על-מנת שיילמדו יחד.

   

  לפי התשובות, לרוצח ראש הממשלה יש דרישות לגבי זהות האסיר. עמיר ביקש שהוא יהיה בוגר ישיבת הסדר, כולל או ישיבה. בנוסף על האסיר להיות בעל רקע לימודי דומה לשלו, על-מנת ששניהם יוכלו לתרום זה לזה ולהעשיר זה את ידיעותיו של זה.

   

  בנסיבות אלה, כתבה המדינה, פועל שירות בתי הסוהר לאיתור
  מועמד מתאים שיתאים לפרופיל המבוקש והכול בכפוף לאישור גורמי הביטחון.

   

  עוד כתבה הפרקליטות בתשובתה, כי בית המשפט המחוזי קבע שיש להאריך את החזקתו של עמיר בהפרדה, לאחר שהשתכנע כי קיים חשש לפגיעה בשלום הציבור ובביטחון המדינה ולשלומו של עמיר אם לא יישאר בהפרדה. הפרקליטות דוחה את טענותיו של עמיר, לפיהן הסיבות להפרדתו היו אולי נכונות בעבר, אולם לא נכונות כעת.

   

  עו"ד אריאל עטרי, המייצג את עמיר, אמר: "לפרקליטות יש בעיה קשה בהבנת הנקרא. דרשנו לאורח כל הדרך ואנו דורשים גם היום להוציא את יגאל עמיר מהפרדה באופן מוחלט, מפני שהחזקתו בהפרדת יחיד מנוגדת לחוק".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמיר. מי ילמד איתו?
  צילום: זום אאוט הפקות
  מומלצים