שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עמיר ערער לעליון: "מסכים לפעילי שמאל בתא"
  רוצחו של ראש הממשלה רבין טען כי החלטת בית המשפט המחוזי להשאירו בבידוד "בעייתית" וכי הוא מופלה לרעה

  פנה לעליון - כדי לא להישאר לבד בתא. רוצחו של ראש הממשלה, יגאל עמיר, הגיש היום (ה') לבית המשפט העליון בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי להמשיך להחזיקו בהפרדה בתא המאסר שלו למשך כחצי שנה. בבקשה, שהוגשה באמצעות פרקליטו של עמיר, עו"ד אריאל עטרי, נטען כי ההחלטה להשאירו בבידוד, המבוססת על טענת השב"ס על מסוכנות הנשקפת לעמיר אם לא יוחזק בהפרדת יחיד, הינה בעייתית.

   

  לדברי עו"ד עטרי, בדיונים קודמים הודיעה המדינה כי אין כל מידע קונקרטי המבסס טענה זו וכי המידע הכללי האחרון שנוגע לכך התקבל בשנת 2003. פרקליטו של רוצח יצחק רבין טען גם כי בניגוד לקביעת בית המשפט המחוזי מרכז, שקיבל את טענת השב"ס על כך שנשקפת מעמיר סכנה לציבור בגלל החשש "שיפיץ את משנתו האידיאולוגית", הרי אין שום ראיה לכך שעמיר ניסה לעשות זאת. "הראיה היא העובדה שנציגי השב"ס אישרו בדיון כי אין להם מושג מהי משנתו של עמיר", אמר עטרי. 

   

  בנוסף, טען עמיר כי הוא מופלה לרעה לעומת אסירים אחרים, וביניהם רבי מרצחים, אסירים ביטחוניים שרצחו אנשי ציבור, אנסים ורוצחי ילדים, שאינם מוחזקים בהפרדת יחיד אלא באגפים רגילים. "חומרת העבירה שמרשי ביצע לעומת מעשיהם של מרואן ברגותי או רוני רון פחותה בהרבה וטעה בית המשפט המחוזי שקבע שאפלייתו של עמיר לעומת אסירים אחרים מקובלת עליו, שכן היא מבטאת נאמנה את עמדת הציבור הנורמטיבי", כתב הפרקליט בפנייה לבית המשפט העליון.

   

  רוצח ראש הממשלה טען גם כי השב"כ והשב"ס מנהלים נגדו "מלחמת חורמה המונעת משיקולים זרים", בעקבות הכשלים הביטחוניים שהיו לשב"כ ברצח רבין. הוא אמר כי אין לו בעיה שפעילי שמאל יישבו לצידו בתא, "להם לא אוכל להפיץ את משנתי האידיאולוגית, כפי שבשב"ס טוענים שאעשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יגאל עמיר. עדיין בבידוד
  צילום: זום אאוט הפקות
  עו"ד אריאל עטרי
  מומלצים