שתף קטע נבחר

איך נפטרים מהפורנו שבעלי אוסף על המחשב?

קצת לא נעים לנו לספר לכם, אבל כנראה שבני הזוג שלכם מחביאים סרטי פורנו ותמונות עירום על המחשב המשפחתי שלכם. זה מה שקרה לגולשת חיה, שמיהרה לשאול בעצת מומחי ערוץ המחשבים. כך תהפכו אותו לפורנו Free ותשמרו אותו נקי

<< הגיבנת מקנון: מצלמה עם GPS

 

המחשב האישי הוא מקום לאחסן בו את כל התמונות, הסרטים השירים והלינקים החביבים עליכם. אבל אתם יודעים מה? כשחושבים על זה, המחשב ממש לא אישי. בני זוג רבים משתמשים באותו המחשב, ולפעמים מוצאים בו אי אלו הפתעות לא נעימות שהשאיר החצי השני שלהם. הגולשת חיה מ' סיפרה לנו שמאוד הופתעה לגלות שגם בעלה וגם בנה הקטן מילאו את המחשב המשפחתי בתכנים פורנוגרפיים שלא יביישו בורדל במדינת עולם שלישי.  

 

איך מנקים את המחשב שלכם מפורנו, ומשאירים אותו נקי? ראשית, זה משהו שניתן לפתור בשיחה פתוחה. אבל לפעמים לא נעים, או שלא עוזר. ואז פונים אל פיתרון טכנולוגי.

 

הקבצים שמתחת למיטה

כדי להיפטר מהפורנו צריך קודם כל למצוא אותו. זה די קל; על המחשב המשפחתי הממוצע אין הפרדת משתמשים – כל בני הבית פועלים על אותו יוזר, ולכן לא צריך להתמודד עם סיסמאות. בנוסף, רוב המשתמשים גם לא טורחים להצפין תיקיות.

 

אם פעם המגזינים הפורנוגרפיים היו ממתינים ליום פקודה כשהם מוחבאים מתחת למיטה או המזרון, היום מסתתרות הגירסאות הדיגיטליות שלהם בדפדפן ובתוך תיקיות תמימות למראה. יש שתי שיטות להסתרת קבצים על מחשב משותף – אחת פשוטה והשנייה מטומטמת.

 

הפשוטה מתבססת על העובדה שאתם לא נוהגים לעבור תיקיה תיקיה במחשב ולבדוק מה יש או אין בה. בתוך תיקיה תמימה בשם "מצגות לעבודה2" יימצא הסרט "הנקניק הבוער2: נקמתה של המעודדת הג'ינג'ית", ביחד עם עוד כמה הברקות פורנו.

 

בהרבה משפחות יש בן זוג אחד שמתמצא יותר בטכנולוגיה והוא זה שאחראי על ניהול המחשב. ככל שהפער בין הבקיאות שלכם ברזי המחשב גדול יותר, כך בן הזוג יתאמץ פחות בהחבאת התכנים המיניים. למעשה, לא מעט ממורידי הפורנו פשוט משאירים אותו בתיקיית ההורדות של המחשב.

 

המטומטמת מתבססת על ההנחה שלאנשים אין כוח לחפש דברים במחשב, בכלל. במקרה הזה, יוסתרו התכנים בתוך תיקית "ללא שם15", שנמצאת בתיקיית "ללא שם13", שנמצאת בתוך "ללא שם4" וכן הלאה. הרעיון הוא שמי שיראה סתם תיקיה בתוך תיקיה לא יטרח לחפור בה עד שיגיע למשהו מעניין. כמו שאמרנו, מטומטמת.

 

כדי למצוא את הפורנו, צריך פשוט לחפש. מה מחפשים? קבצי תמונות וסרטים שהועלו למחשב לאחרונה. קבצי התמונה לא יהיו בגודל של יותר מחצי מגבייט, שכן מקורן באתרי חינם. איך מחפשים? קודם כל, שווה לחפש את המילים "porn" "xxx" או "naked", סתם למקרה שבן הזוג שלכם מספיק תמים כדי לקטלג את תיקיית הזימה שלו ככה. לאחר מכן, כדאי להריץ חיפוש על הקבצים האחרונים שנשמרו במחשב ב-24 השעות האחרונות או בשבוע האחרון, ולהגדיר קבצי תמונה (בדרך כלל jpg) בגודל של עד 500 קילובייט.

 


 

קחו בחשבון שיש משתמשים מתקדמים שדווקא מצפינים את התיקיות שלהם. במקרה הזה, אין יותר מדי שאפשר לעשות מבחינה טכנית. מצד שני, אפשר פשוט לשאול את בני הזוג שלכם "מותק, למה יש קוד על תיקיית 'דברים לעבודה5'? אנא הסבר, פרט ונמק".

 

לחסום פורנו ברמת הקוד

המקום השני בו נוטים אנשים להסתיר פורנו הוא הדפדפן. למה להוריד קובץ למחשב, להסתכן בווירוסים ונוזקות – או גרוע מזה, בזעמו של בן הזוג, כשאפשר פשוט לצפות בו ברשת בצורה נוחה וחופשית?

 

במקרה הזה, המשתמש הממוצע אפילו לא יטרח להחביא את הקישורים שהוא שומר. לכל היותר, ישמור אותם ברשימת המועדפים שלו, תחת תיקיה בשם "STUFF" או "כל מיני". היכנסו להיסטוריית הגלישה (סעיף בתפריט האפשרויות של כל דפדפן) וחפשו כל אתר שבשם שלו יש וריאציה כלשהי של המילה Girl והאות X, או סתם לינקים אליהם גלש בן הזוג במועד בו אתם זוכרים שלא הייתם בבית. אגב, אם ההיסטוריה ריקה, קחו בחשבון שבן הזוג שלכם מסתיר משהו.

 

היכנסו למועדפים, ושימו לב מאיזה אתרים הם מגיעים. לאחר מכן, הכינו לכם רשימה: אם אתם מוכנים ללכלך קצת את הידיים בקוד, תוכלו לחסום את כל אתרי הפורנו שמצאתם בלי להתקין שום תוכנה שהיא – ברמת מערכת ההפעלה. זה ממש קל:

 

1. נכנסים לשורת הפקודה של מערכת ההפעלה ומקלידים את הקישור הבא:

notepad C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts

 


 

2. בתחתית העמוד שייפתח לכם מופיע הטקסט 127.0.0.1 ואחריו localhost באותה השורה.

 


 

3. אתם יורדים שורה, מוסיפים את הכתובת 127.0.0.1, לוחצים על Tab ומוסיפים את שם האתר שאתם רוצים לחסום. המשיכו להוסיף עוד אתרים ולינקים (מתוך רשימת מועדפי הפורנו של בן הזוג), כל אחד בשורה נפרדת. סיימתם? עכשיו שומרים, וסוגרים את הקובץ.

 


 

התוצאה: חסימה של אתר ברמת מערכת ההפעלה. בן הזוג שלכם לא יוכל לדעת שבוצע שינוי באתר ויניח שהאתר החביב עליו פשוט נפל, כפי שקורה לאתרי פורנו בהרבה מקרים. נקודה חשובה: אל תמחקו שום סעיף מהקובץ ב-notepad, כדי לא לפגוע ביציבות המערכת. מומלץ לשמור את הקובץ המקורי במיקום אחר, בתור גיבוי.

 

לחסום בגדול: תוכנות לצנזורת המחשב

מי שלא רוצה לשחק בקודים, יכול פשוט להתקין תוכנת סינון על המחשב המשפחתי. יש הרבה שירותי סינון בתשלום - אינטרנט רימון, 012 ואחרים ולצידם תוכנות סינון חינמיות כמו K9 WebProtection, Site Blocker או PicBlock. בתוכנות אלה תוכלו להגדיר קטגוריות חסימה (למשל, פורנו גמדים) ולהיות בטוחים שהדפדפן לא יאפשר גלישה באתרים שמציגים את התכנים שבחרתם לסנן. יש לכם מק? זכיתם. מדריך זה ילמד אתכם איך להשתמש בכלי סינון האתרים שמובנה במחשב.

 


 

מה למדנו?

שקל לגלות היכן מסתירים מפניכם פורנו, למחוק אותו ולהבטיח שהמחשב שלכם לא יראה יותר זימה. אבל כשחושבים על זה לעומק, קצת לא הוגן לדרוש מבן הזוג שלא ליהנות מהתכנים האלה. אי אפשר לפקוד על מישהו להפסיק להסתכל, לדמיין או לפנטז.

 

בנוסף, זוגיות שבה אין מגבלות תוכן למיניהן היא הרבה יותר בריאה מכזו שבה יש צד אחד שמרגיש רדוף ואחר שמרגיש נבגד - שניהם שלא בצדק. אז תפסיקו לחפור לבני הזוג שלכם בתיקיות, ותקבלו את זה שהגיוני שמפעם לפעם הם יחשבו על סקס עם אחרים, או ירצו לראות את "הנקניק הבוער3: האורגזמה מכה שנית".

 

יש לכם שאלות קשות? רוצים להתקין שלוש מערכות הפעלה על המחשב, להפוך את הסמארטפון למהיר יותר או לפרוץ את ה-WiFi של השכן? בואו להתקיל את המומחים של ערוץ המחשבים, בטופס זה .

 


 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
מנקים את הפורנו מהמחשב של חיה
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים