שתף קטע נבחר

צפו: כך מגרשים ילדי זרים

תשעה ילדי עובדים זרים נתפסו עם אמהותיהם ביומיים האחרונים. בארגוני הסיוע חוששים שזו רק יריית הפתיחה למבצע רחב

הגירוש נמשך: ביומיים האחרונים עצרו פקחי יחידת עוז של רשות ההגירה והאוכלוסין תשעה ילדי עובדים זרים, בגילאי שנה עד שלוש וחצי, ואת אמהותיהם. שלוש מבין המשפחות גורשו חזרה לארצות מוצאן ובמהלך היממה הקרובה יגורשו היתר. בסרטון הבא תועדה עובדת זרה שנתפסה עם

 

מאז חודש פברואר, בו החל יישום החלטת הממשלה, גורשו 22 משפחות של מהגרי עבודה, אך בימים האחרונים חרג הגירוש בהיקפו. בעקבות זאת, הערב הפגינו פעילי עמותת "ילדים ישראלים" מול מתקן המעצר בנמל התעופה בן גוריון. 

 

כעת בארגוני הסיוע לעובדים הזרים חוששים כי הגירוש האחרון מהווה צעד ראשון למבצע מעצרים וגירוש רחב יותר. בשיחה עם ynet זעמה מנכ"לית עמותת "ילדים ישראלים", רותם אילן, על הגירוש ואמרה כי "האמהות הגיעו לישראל כדי לעבוד בסיעוד באופן חוקי ובהזמנת המדינה. לא ייתכן שמעצר ילדים וגירושם הוא ברירת המחדל במדינת ישראל מבלי שנשקלות אופציות, כגון מענקי עידוד עזיבה מרצון או הלבנת שהותם בכדי שיוכלו להגר למדינה שלישית".

 

לדבריה, "אופציות אלו הן גם יותר הומניות, וגם זולות יותר כלכלית ולא מבזבזות את כספם של משלמי המיסים על מעצרים לא מועילים ולא מוסריים".

 

מנכ"לית מוקד הסיוע לעובדים זרים, עו"ד רעות מיכאלי, הוסיפה: "מעצר של ילדים צריך להיות אמצעי אחרון, רק לאחר שמוצו על האמצעים האחרים ואילו מדינת ישראל בוחרת בו כמוצא ראשון. מבלי להיכנס לוויכוח אודות גירוש ילדי מהגרי העבודה, נדמה שאין מחלוקת כי מקומם של ילדים אינו מאחורי סורג ובריח".

 

לדבריה, "המוסר האוניברסלי והיהודי כאחד והדמוקרטיה פושטים את הרגל, כשהם כולאים ילדים חפים מפשע ומדרדרים אותנו במדרון, לקראת היותנו חברה אטומה שפגיעה בחסרי ישע היא בה שגרה".

 

משרד הפנים: "מידע שגוי ומוטה"

במשרד הפנים הדגישו כי הם פועלים לאכיפת החלטות הממשלה ודחו את טענותיהם של ארגוני הסיוע לעובדים הזרים, לפיה ברשות ההגירה והאוכלוסין נערכים למבצע מעצרים רחב היקף.

 

"המידע השגוי והמוטה המופיע בדברי ארגוני הסיוע נועד להטעות במכוון את הציבור ולזרוע 'עובדות' ומושגים הרחוקים מהאמת. בניגוד לקביעה, אין מדובר ב'מעצר ילדים' כי אם בהורים המעוכבים בגין היותם שוהים בלתי חוקיים שאשרת השהייה החוקית שלהם פגה כבר לפני תקופה ארוכה. העובדה שנכנסו מלכתחילה כעובדים סיעודיים אינה רלוונטית לכך שנותרו לשהות בניגוד לחוק, גם לאחר שפג תוקף האשרה".

 

במשרד הפנים האשימו את הארגונים בהצהרות פופוליסטיות, והבהירו כי "רוב המשפחות נותרו שעות ספורות בלבד במתקן השהייה והוטסו למולדתן כבר באותו יום. אי לכך, כל מידע אחר מהווה אי דיוק ואי אמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גירוש עובדת זרה ובנה
צילום: ד"ר רמי גודוביץ
מומלצים