שתף קטע נבחר

זרוע 'סער' תיסגר: "מי יטפל בפשיעת הזרים?"

במשטרה ומחוצה לה מתחו ביקורת על החלטת המפכ"ל לסגור את היחידה שטיפלה בפשיעת העובדים הזרים. "יש להם סוגי פשיעה ייחודיים, שאף אחד עכשיו לא ייגע בהם ממש", אמרו קצינים. דובר המשטרה: כוח האדם לא ייגרע, אלא יוסט

תגובות נזעמות במשטרה ומחוצה לה בעקבות סגירת היחידה הייחודית: לאחר שהמפכ"ל הטרי, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט לסגור את זרוע "סער" המטפלת בפשיעת עובדים זרים, מתחו גורמים במשטרה ביקורת על המהלך, במסגרתו יעברו שוטרי היחידה למחוז הצפוני.

 

קצינים במשטרה הביעו פליאה על ההחלטה להעביר את 80 שוטרי "סער" לטובת מרחב חוף החדש במחוז הצפוני, ולוותר על פעילותם הייחודית. "מי יטפל במאות אלפי העובדים הזרים שחיים בישראל? יש להם סוגי פשיעה ייחודיים, שאף אחד עכשיו לא ייגע בהם ממש", אמרו גורמים בלהב 433, אליה שיייכת זרוע "סער". "עם כל הכבוד למחוזות ולמרחבים של המשטרה, אין להם את היכולת והכוח האנושי לטפל בעובדים זרים כשהם שקועים עד מעל לצוואר עם הבעיות שמטרידות את האזרח הפשוט".

 

באשר להעברת השוטרים לצפון ציינו הגורמים כי כעת תרד לטימיון עבודתם של השוטרים. "את העבודה שסער עשתה אף אחד כבר לא יעשה במשטרה", אמרו הגורמים, "הם אלה שטיפלו בכל חברות כוח אדם שעשקו את העובדים הזרים, הם אלה שמחזיקים במודיעין על הפשיעה בתוך אוכלוסיית הזרים ועכשיו כל זה ייעלם".

 

קצין אחר במשטרה הוסיף "אסור לשכוח שהחבר'ה מ-'סער' עוסקים בעובדים הזרים, אבל כשצריך אותם הם שייכים ליחידה הכלכלית, ומצטרפים לכוחות שנלחמים בעבריינים הכבדים".

 

ביקורת על המהלך נשמעה לא רק בקרב גורמים במשטרה, אלא גם מחוצה לה. ח"כ אורית זוארץ (קדימה), יו"ר הוועדה למאבק בסחר בנשים, אמרה כי "זוהי פגיעה אנושה במיגור תופעת הסחר בבני אדם בישראל, ויש לכך גם השלכות חמורות על יחסיה של ישראל עם מחלקת המדינה האמריקנית, שמטפלת באופן אינטנסיבי ומקצועי בסוגיית הסחר בבני אדם". לדברי זוארץ, ביום שני הקרוב יתקיים דיון דחוף בנושא בוועדת המשנה בכנסת.

 

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה כי "אין הכוונה לפגוע במערך המבצעי של להב 433 הנלחם בפשיעה החמורה והמאורגנת, כי אם לבחון הפחתת משימות שאינן מאפיינות את היחידה כגון זרוע 'סער' העוסקת בעובדים הזרים. כוח האדם לא ייגרע מהמשטרה, אלא יוסט לתגבור הימ"ר הנלחם בפשיעה המאורגנת והחמורה בצפון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודה תרד לטימיון? יוחנן דנינו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים