שתף קטע נבחר

גזירת דנינו: יחידה תיסגר. שוטרים יעברו לצפון

זרוע "סער" ביחידה 433 תיסגר והשוטרים יאלצו לעבור למחוז חוף החדש. השוטרים זועמים: "דווקא מקצצים ביחידה מצליחה? אם יש להם בעיה של מחסור בשוטרים בצפון, שיגייסו שוטרים חדשים. שלא יפגעו במשהו טוב"

חודש לאחר שרב-ניצב יוחנן דנינו התיישב על כסא מפכ"ל המשטרה, כחולי המדים מרגישים כבר את חבל הקיצוצים. הראשונה שתפגע היא היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית, שתאבד כמעט רבע משוטריה לטובת המחוז הצפוני. הקיצוץ נובע לאחר שהמפכ"ל החליט לסגור את אחת הזרועות ביחידת "סער", שמטפלת בפשיעת העובדים הזרים. 80 מהשוטרים יאלצו לעבור צפונה.

 

יחידת להב 433, אליה שייכת זרוע "סער", היתה "הבייבי" של המפכ"ל הקודם רב-ניצב דודי כהן. הוא עיבה את היחידה וגם את הזרוע העוסקת בעובדים זרים, אך בלשיה וחוקריה שותפים מלאים לפעילות יתר הזרועות ביחידה הכלכלית - הפועלים בין היתר נגד משפחות הפשע.

 

מתחילת השנה הצליחו בלשי הזרוע לתפוס עשרות אלפי כדורי "יאבה", הנחשבים לסמים המועדפים על העובדים הזרים בישראל. אבל כל הפעילות של היחידה לא עושה רושם על המפכ"ל החדש. בישיבה האחרונה הוחלט בין היתר על קיצוץ של כ-80 תקנים מהיחידה הכלכלית, והעברתם לטובת מחוז חוף החדש שהוקם בצפון. מאז מסתובבים השוטרים ביחידת סער, כשפניהם מטה

 והם חוששים לעתידם. "איך רוצים שנעבור לצפון הארץ?" הם אמר אחד מהם. "יש לנו משפחות וברור שזו גזירה לא הגיונית עבורנו. זה לא שאנחנו מרוויחים מיליונים. אנשים פה בהלם מההחלטה הזאת".

 

בשלב זה לא ברור מתי יועברו השוטרים צפונה, ויתרה מכך איזו יחידה במשטרה תתפוס את תפקידה של יחידת "סער". "איזה מסר מעבירים פה? דווקא מקצצים ביחידה מצליחה? אם יש להם בעיה של מחסור בשוטרים בצפון, שיגייסו שוטרים חדשים. שלא יפגעו במשהו טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנינו. מקצץ
צילום: אליעד לוי
מומלצים