שתף קטע נבחר

וילנאי: מִסְכנים חוטפי שליט, קרו להם תאונות

השר להגנת העורף בהתבטאות חריגה בפני תלמידים בירושלים: "גם הנייה ורמטכ"ל חמאס לא יודעים איפה גלעד. מי שיודע היא רק קבוצה קטנה, חלק גדול ממנה כבר לא איתנו, מסכנים, קרו להם תאונות. כל מי שהיה מעורב בחטיפה לא צריך לדאוג לבית זקנים, הוא לא יגיע לשם"

מי אחראי ל"תאונות המצערות" שהרגו את חוטפיו של גלעד שליט? גם בכירים מאוד בחמאס לא יודעים היכן מוחזק החייל החטוף, גלעד שליט, וחלק ממי שידע כבר לא בחיים - כך אמר בצהריים (יום ד') בהתבטאות השר להגנת העורף, מתן וילנאי. הוא הוסיף: "חמאס יודע שמדינת ישראל תעשה הכל כדי לשחרר את גלעד שליט".

 

במסגרת אירועי יום ירושלים, בגימנסיה העברית בעיר, אמר השר וילנאי: "הנייה וגם רמטכ"ל חמאס לא יודעים איפה גלעד מוחזק, יש חבורה שמחזיקה אותו, היא יודעת. חלק גדול מהם כבר לא איתנו, מסכנים, קרו להם כל מיני תאונות... אבל לא הגענו, לא הגענו עד לקצה. כל מי שהיה מעורב בחטיפה לא צריך לדאוג לבית זקנים, הוא לא יגיע לשם".


מחאה למען שליט בשבוע שעבר: מעכבים כסף לעזה (צילום: רויטרס)

 

בהמשך דבריו, הוא הוסיף: "אם אין לנו את היכולת להוציא את גלעד, צריך לשלם מחיר כבד של שחרור רוצחים גדולים כדי להביא אותו".

 

לגבי המחאות למען שחרורו של שליט, אמר וילנאי: "חלק מההפגנות

 שמתקיימות למען שחרורו של גלעד פוגעות במשא ומתן לשחרורו".

 

אתמול התייחס גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, לסוגיית שליט - הנמצא בשבי ברצועת עזה כבר 1,802 ימים. הוא מתח  ביקורת מרומזת על קודמו בתפקיד, גבי אשכנזי, שאמר כי לישראל אין מושג היכן מוחזק גלעד שליט. "כל דיון ציבורי באשר לדרך להחזיר את גלעד שליט אינו נכון וצריך להישאר סגור", אמר הרמטכ"ל לחברי הוועדה, "מדינת ישראל מחוייבת לעשות כל מאמץ כדי להחזיר את החייל גלעד שליט הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר מתן וילנאי . לשלם מחיר כבד
צילום: ירון ברנר
מומלצים