שתף קטע נבחר

הישראליות יכולות ללמוד מנשות צרפת ורוסיה

בצרפת שולטות האהבה ותרבות ההנאה, או ליתר דיוק - תרבות ההנאות. צרפת לפיכך נמנית עם המדינות שבהן מקיימים יחסי מין ויוצאים לחופשות בתדירות הגבוהה ביותר, עובדים הכי מעט ותוחלת החיים היא הגבוהה ביותר. cherchez la femme

אהבה היא רגש אוניברסלי, אבל לכל תרבות יש דרך שונה לחוות אותה, לחוש אותה ולממש אותה.

 

מבחינת האשה הצרפתייה, האהבה טבועה ברומנטיות, בכבוד, בטירוף המשותף לבני הזוג ומתקיים ביניהם, בנימוסים ובמחוות אסורות שעצם עשייתן הופכת אותן למרגשות יותר. נראה לי שהאהבה, בעיני האשה הצרפתייה, היא מעין טירוף המתפתח באופן מחוכם, שבו הדגש מושם על שוויון בחלוקת התפקידים ועל שוויון בין המינים והגבר והאשה מתפקדים כמאהבים מטורפים אך שקולים. בני הזוג מממשים אהבה, בעוד לכל אחד מהם יש רצון לענג את השני כמה שיותר.

 

בואו לדבר על זה גם בפייסבוק של ערוץ יחסים

 

הגבר הצרפתי הופך לעתים להיות מטרוסקסואל למדי, אולי אפילו יותר מדי. הוא הופך למאהב מטורף אך משקיען, מוכן לבצע מעשי טירוף ולשכוח את עצמו כדי לחוות את האהבה הזו. לאורך הקריירה הבינלאומית הארוכה שלי כסקסולוג וכיועץ לענייני זוגיות, פגשתי גברים צרפתיים ברחבי העולם שהלכו לאיבוד במקומות בל-יתוארו, אליהם הגיעו אך ורק בעקבות האהבה. אני נזכר בהתרגשות בבחור, תושב העיר ליוֹן, שעבד כמנהל קבלה בבית מלון גדול באיסטנבול, בבחור הפריזאי שעבד כמארגן טיולים בגרנד קניון בארה"ב ובבחור מטולוז שעבד כנהג אוטובוס ברכס הרי האנדים. כולם הגיעו בעקבות אהבה לאשה.

 

בצרפת, אשה יפה נשארת יפה למשך כל חייה


בגיל 40 היא תהיה יפה עוד יותר? (צילום: Shutterstock)

 

אשר לאשה הצרפתייה, היא יפה יותר בגיל 50 מאשר בגיל 40, ובגיל 30 מאשר בגיל 20. תכונה זו איפשרה לקתרין דנב למשוך אליה עדיין גברים רבים בגיל 60 (גיל שאיש לא היה מעז לשאול לגביו בצרפת). בצרפת, אשה יפה נשארת יפה למשך כל חייה. לאשה הצרפתייה מאפיין ייחודי נוסף: היא דרשה וקיבלה לא רק שוויון בין המינים בחברה, אלא גם את הזכות להנאה. מנסיוני האישי כאנתרופולוג של המיניות האנושית, אני יכול לומר שהאשה הצרפתייה עושה אהבה מתוך הנאה, לשם ההנאה האישית וכן לשם ההנאה של בן הזוג. היא לא עושה זאת מתוך חובה, מתוך הכרח או מתוך צורך להוכיח דבר כלשהו. תרבות ההנאה הזו, שהיא לפחות בת 200 שנה בצרפת, מטביעה את חותמה על כל הצרפתים.

 

ייתכן שהצרפתים גילו את סוד האושר

מבחינת האשה הצרפתייה, האהבה מושפעת מאוד מהגילויים ומההתפתחויות בתחום הפסיכולוגיה, שתרמו להבנת הרגשות שלנו. בזכות זאת, ניתן לאהוב ולהבין את הסיבה להתאהבות, ניתן לאהוב ולהתגונן רגשית במקביל, ניתן לאהוב ולהגיע למיצוי הרגשות, וכן ניתן להקיף את העולם, וזאת אך ורק אם משתלם לעשות זאת במונחים של אהבה ואושר. בעוד שברוב המקומות בעולם שולטים הכסף והכוח, בצרפת שולטות האהבה ותרבות ההנאה, או ליתר דיוק - תרבות ההנאות. צרפת לפיכך נמנית עם המדינות שבהן מקיימים יחסי מין ויוצאים לחופשות בתדירות הגבוהה ביותר, עובדים הכי מעט ותוחלת החיים היא הגבוהה ביותר. ייתכן שהצרפתים גילו את סוד האושר.


או סקנדל או פסטיבל? (צילום: Shutterstock)

 

מבחינת האשה הרוסייה, האהבה היא "או סקנדל או פסטיבל". כנראה עקב המשטר הקומוניסטי, האנשים נוטים לחוש אהבה קיצונית, או לחילופין, שנאה קיצונית. התפקידים של הגבר ושל האשה נותרו עדיין מוגדרים למדי בחברה הרוסית. הגבר חייב להיות גבר במלוא מובן המילה. הוא אמור לשמש מקור תמיכה ואסור לו להראות את חולשותיו. המשטר הקומוניסטי, וכן התנאים הכלכליים הקשים ששררו ברוסיה לאחר תקופת הקומוניזם, שהיו גם מנת חלקם של עשרה מיליון רוסים שבחרו לעזוב את המדינה, יצרו תחושת הישרדות חזקה מאוד, הניכרת בכל הבחירות בתחומי החיים, כולל בתחום האהבה.

 

אבל בכל הנוגע ליחסי אהבה, אין נלהבת ומסורה יותר מהאשה הרוסייה כמאהבת. אם הגבר מצליח לספק את בת זוגו רגשית וחומרית, היא תהפוך להיות המאהבת המפנקת ביותר. במקרה זה, אין שוויון בין המינים במיטה, והגבר, אם הוא אינו חלש, עומד במרכז כל תשומת הלב. כמו רעותה הצרפתייה, האשה הרוסייה אינה זונחת את הנשיות שלה חרף הזמן החולף.

 

הנשים הישראליות הן בדרך כלל הרבה יותר מעשיות

לישראלים קשה מאוד להבין בדרך כלל את שתי התרבויות האלה. אפילו בתחום האהבה, הנשים הישראליות הן בדרך כלל הרבה יותר מעשיות. לעתים הן כמעט אגרסיביות, כך שנוצר קשר של כוח בין נשים אלו, "תואמות גולדה מאיר", לבין בני הזוג שלהן. הפחד לספוג ביקורת או להיחשב כ"נדחקות" מעודד אותן לעתים קרובות להיות יוזמות גדולות בחיי המין אף על פי שאין להן תשוקה אמיתית.

 

בשל הבעיות הקיומיות ומאבק ההישרדות, במשך שנים לא נחשבה בישראל האהבה כרגש חשוב. בנוסף, האמהוּת תפסה מקום נכבד מאוד כבר בגיל מוקדם, לעיתים קרובות על חשבון הנשיות.

 

גם אם בהתחלה זה היווה איום, נראה לי שנוכחותם בישראל של רוסים וצרפתים השפיעה במידה ניכרת ובאופן חיובי על חיי המין והאהבה בישראל. נשים ישראליות למדו לקבל את נשיותן ולפתח אותה.

 

  • ד"ר דניאל דריי הוא רופא סקסולוג ומטפל זוגי, מנהל פורטל הסקסולוגיה תורת היחסים


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת מיפהפיות עיר האורות
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים