שתף קטע נבחר

איך להשיג את תשומת הלב של המעסיק?

מעשה במחפשת עבודה שעקפה את לוח הדרושים והגיעה ישירות למעסיק. לפעמים לא מספיק רק לשלוח קורות חיים

המקרה הנ"ל מבוסס על סיפור אמיתי: איילת, יועצת חינוכית במקצועה עם ניסיון רב בהוראה והדרכה, החליטה לחפש עבודה לאחר שלוש שנים שבהן לא עבדה והשקיעה את מרצה בגידול ילדיה.

 

 

גם עכשיו, כשפנתה לחפש עבודה, היא חיפשה משרות מאוד מסוימות שמתאימות לניסיון שלה ובהיקף של חצי משרה בלבד. עם כל המגבלות, הדרישות והאילוצים, איילת יצאה לדרך והתחילה לחפש. איילת הבינה מהר מאוד שהמשרות "לא מחכות לה": היא מצאה מעט מדי משרות מתאימות, וגם אחרי ששלחה לאותן משרות קורות חיים, היא לא קיבלה תגובה.

בנקודה הזו איילת הבינה שמשהו לא עובד ושיש צורך לשנות משהו בהתנהלות שלה.

 

איילת התקשרה אלינו ודיברה ארוכות עם היועץ שלנו, בעקבות השיחה היו לה שתי תובנות:

 

1. שהיא צריכה לעשות שינוי בקורות החיים: עד אז איילת לא התאימה את קורות החיים שלה לתפקידים שאליהם היא פנתה – כלומר, לא הבליטה את הכישורים, הניסיון, התכונות או הידע שיש לה, לפי דרישות המשרה. היא לא תיארה מה כלל כל תפקיד שעשתה בעבר, בהקשר של התפקידים שאליהם היא פונה.

 

2. שהיא צריכה לקרוא היטב את המודעות: מודעות הדרושים מגלות הרבה מאוד על התפקיד ועל הדרישות. אם שולחים קורות חיים מבלי לוודא קודם שהתפקיד מתאים לכם ואתם מתאימים לתפקיד, לא עשיתם כלום.

ואכן כך היה. לאחר ששינתה את קורות החיים קמה איילת במרץ לחפש עבודה, והגיעה למודעה של "תפקיד כלבבה" - בדיוק מה שחיפשה.

 

תכונות נדרשות

המודעה הייתה מאוד שונה ממודעות אחרות, בכך שבמקום לפרט הרבה על הניסיון הנדרש היו מפורטות התכונות הנדרשות מהעובד הפוטנציאלי. בנוסף, המודעה פירטה אילו ערכים אישיים היו רוצים למצוא אצל אותו עובד, למשל: עבודה מתוך רצון לתרומה, עבודה מתוך התלהבות ועוד.

 

איילת הבינה שכאן לא מספיק רק לשלוח קובץ של קורות חיים, אלא שכדאי מאוד להוסיף מכתב מלווה לקובץ קורות החיים הרשמי והענייני - מכתב שיהיה פחות רשמי ושיאפשר לה להציג את עצמה כמי שבאה עם ערכים ותכונות בדיוק כמו שביקשו במודעה.

 

לכן איילת ישבה וכתבה מכתב אישי מאוד - בניגוד לכל מה שקראה על הצורך להתמקד רק בקורות החיים ורק בדברים שרלוונטיים לתפקיד. היא הבינה שמי שכותב מודעה כל-כך לא שגרתית מחפש עובד שאינו שגרתי ודרך הפנייה צריכה להתאים למודעה.

 

בנקודה זו איילת כבר ממש רצתה את העבודה. בשביל לוודא שקורות החיים שלה יבלטו בין כלל קורות החיים שישלחו אחרים, היא הרימה טלפון לחברת ההשמה שפירסמה את המודעה וקיבלה את המייל האישי של המגייסת האחראית על אותו גיוס. ואכן איילת שלחה לה את קורות החיים בצירוף המכתב המלווה.

 

כמובן שאיילת הוזמנה לראיון, שהיה מצוין מבחינתה, עכשיו היא מחכה לתשובה.....

 

יעל פרימק היא מאמנת קריירה ב-AllJobs

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן בשור
יעל פרימק
צילום: אילן בשור
מומלצים