שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרשויות בגרמניה: נבטי ירקות הם הגורם למחלה
  ראש המרכז להערכת סיכונים בגרמניה אמר שהרשויות צפויות להסיר את האזהרה מאכילת מלפפונים, עגבניות וחסה, אך הדגיש כי המשבר טרם הגיע לסיומו

  אחרי שכולם היו בטוחים שהמלפפונים מספרד אשמים, בגרמניה קבעו: נבטי ירקות שגודלו בגרמניה הם הגורמים להתפשטות חיידק האי-קולי באירופה. כך מסר היום (יום ו') ראש המרכז הגרמני לבקרת מחלות. עד כה מתו מהחיידק הקטלני 30 בני אדם וכ-3,000 נדבקו בו.

   

  ראש המרכז הגרמני, ריינורד ברגר, אמר כי למרות שבשום ניסוי בנבטים מהחווה בסקסוניה התחתונה לא נמצאו חיידקי אי קולי, החקירה הניבה ראיות מספיקות כדי להסיק מסקנות."בדרך זו התאפשר לנו לצמצם מבחינה אפידמולוגית את הגורם למחלה לצריכת נבטים", אמר ברגר במסיבת עיתונאים עם ראשי מערכת הבריאות בגרמניה.

   

  ראש המרכז להערכת סיכונים בגרמניה, אנדראס הנזל, אמר שהרשויות צפויות להסיר את האזהרה מאכילת מלפפונים, עגבניות וחסה, אך הדגיש כי המשבר טרם הגיע לסיומו.

   

  גרמניה היא הנפגעת העיקרית מהתפרצות המחלה. 2,808 בני אדם חלו במדינה, מתוכם 722 פיתחו סיבוכים רציניים שגרמו לאי ספיקת כליות. בימים האחרונים מספר החולים ירד, אבל עדיין לא ברור אם המחלה הצטמצמה, או שאנשים נמנעים מאכילת ירקות.

   

  בנוסף נדבקו בחיידק לפחות 90 בני אדם בעשר מדינות באירופה עצמה, בבריטניה ואף בארה"ב. בכל המקרים,

  למעט שניים, נמצא קשר ישיר בין הנדבקים לבין גרמניה.

   

  על-פי הידוע עד כה, מדובר בחיידק חדש שלא נראה קודם לכן. הריצוף הגנטי הראשוני שנערך לחיידק העלה כי מדובר במוטציה של שני זני אי-קולי אחרים.

   

  ארגון הבריאות העולמי המליץ שכדי להימנע מהידבקות במחלה, יש לרחוץ את הידיים, יש לשמור על בשר נא בנפרד משאר המזון, יש לבשל את המזון באופן יסודי ויש לשטוף פירות וירקות. מומחים מסוימים הוסיפו כי מומלץ לקלף קליפות מפירות וירקות טריים, אם אפשר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים