שתף קטע נבחר

4 נעצרו בהתנחלות יצהר: הוחרמו מחשבי אתר ימני

המתנחלים טענו כי כוחות משטרה ומג"ב פשטו על משרדי אתר "הקול היהודי", שפרסם אתמול על הנחיית מפקד האוגדה לאפיין חיילים שעשויים למסור מידע למתנחלים

התקשורת היתה הפעם היעד: כמאה שוטרים ולוחמי מג"ב עצרו הבוקר (יום ב') בהתנחלות יצהר ארבעה בני-אדם, אחד מהם עיתונאי באתר "הקול היהודי".

 

שלושה מהעצורים, תושבי יצהר, נעצרו בחשד למעורבות בהפרות סדר, הפצת חומר הסתה ובהטרדה של עובד ציבור. העצור הרביעי חשוד שהצית שדה השייך לפלסטינים לפני כמה חודשים. בין העצורים, אברהם בנימין, דובר יצהר ואיש אתר הקול היהודי.

 

מתנחלים טענו כי בפשיטה על משרדי אתר האינטרנט "הקול היהודי", המזוהה עם הימין, הוחרמו מחשבים השייכים למפעלי האתר."מדובר בפעילות תמוהה של המשטרה והשב"כ", אמרו ל-ynet אנשי האתר, "אתר הקול היהודי פועל בגלוי זה חודשים רבים ואם נעשתה עבירה על החוק ניתן להגיש כתבי אישום".

 

הם סיפרו כי בצו שאיתו הגיעו הכוחות נכתב כי נעברה עבירה על חוק השב"כ, ובקרב הכוחות היו אנשי שב"כ רבים. "מדובר בניסיון להטיל מורא ולהשתמש בכלים של שירות הביטחון הכללי כשאין להם הוכחות על עבירות על החוק", טענו אנשי האתר.

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בתגובה כי "מישהו במערכת איבד את הכיוון. לא זכורה החרמת מחשבים סיטונאית ומעצרים לפנות בוקר כנגד פעילים מהשמאל הקיצוני החותרים תחת קיום המדינה, ואפילו לא כנגד פעילים מהתנועה האסלאמית". לדבריו, "ברור כשמש כי גם במקרה הזה כל העצורים ישוחררו ללא דבר, כמו במקרים הקודמים".

 

אתמול פרסם אותו אתר כי מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ניצן אלון, פנה למפקדי האוגדה בחוזר והינחה אותם לאפיין חיילים שעשויים למסור מידע למתנחלים, לקראת פינויים אפשריים.  בצה"ל הגיבו ואמרו כי "מדובר במסמך שנועד לשמש ככלי למפקדים בגזרת יהודה ושומרון להתמודדויות המורכבות שאיתן יתכן ויתמודדו בעבודת היומיום".

 

לפני כשבועיים, לאחר פינוי מאחז עלי עין בגזרת בנימין, נעצר בצומת תפוח כתב אתר "הקול היהודי", אלחנן גרונר. באתר אמרו אז כי המשטרה החרימה שתי מצלמות ומחשב, וטענו כי "השוטרים השמידו והעלימו ראיות". במשטרה דחו את אותן טענות ואמרו כי ציוד הצילום נתפס לצורך חקירה בלבד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרסום באתר "הקול היהודי", אתמול
יצהר. כוחות הביטחון פעלו בהתנחלות
צילום: AFP
מומלצים