שתף קטע נבחר

עוד מאחז פונה, נעצרו חמישה מתנחלים שהתפרעו

לשלושת המתנחלים שנעצרו בפינוי עלי עין לפנות בוקר, הצטרפו חמישה נוספים שחשודים בהתפרעות במהלך הפינוי - ובהם כתב אתר הימין "הקול היהודי". אוהל פורק וכמה מבנים ארעיים נהרסו בפינוי מאחז גאון הירדן

שעות אחרי העימות האלים, פונה מאחז נוסף בגזרת בנימין: כוחות הביטחון פינו היום (ה') אחר הצהריים את מאחז גאון הירדן, שהוקם לפני כמה שבועות. הם פירקו אוהל ונהרסו כמה מבנים ארעיים. לפנות בוקר נפצעו שישה שוטרי מג"ב וחמישה מתנחלים בפינוי עלי עין, ובעקבות כך נעצרו שמונה מתנחלים שהתפרעו במהלך הפינוי. לאחר העימות, הושלך בקבוק תבערה לעבר רכבו של מפקד תחנת בנימין, סגן-ניצב יהורם אקוע, שנשרף כליל.

 

לשלושת המתנחלים שנעצרו במהלך הפינוי לפנות בוקר, הצטרפו חמישה נוספים, שחשודים במעורבות בהפרות סדר. אחד העצורים הוא כתב אתר הימין "הקול היהודי", אלחנן גרונר, שנעצר בצומת תפוח.

 

באתר טענו כי המשטרה החרימה שתי מצלמות ומחשב. חבר המערכת, אברהם בנימין, טען כי "זו לא הפעם הראשונה ששוטרים ממשטרת ש"י השמידו והעלימו ראיות שהפלילו את המשטרה. מדובר בסתימת פיות ובניסיון למנוע הפצה של התמונה המלאה שהתרחשה בפינוי".

 

במשטרה דחו את הטענות ואמרו: "הכתב נעצר בחשד למעורבות באירוע החמור

של הצתת רכב במשטרה, השייך למפקד תחנת בנימין. ציוד הצילום שהיה ברשות הצלם נתפס לצורך חקירה בלבד ולא כפי שנטען. עם סיום החקירה ובחינת חומר הראיות המצוי בציוד, יוחזר רכושו של החשוד, כמקובל על פי החוק".

 

גאון הירדן הוקם כחלק  כחלק מ"תכנית המאחזים" שנחשפה ב-ynet. "התנועה לבניין יהודה ושומרון" הגיבה על פינויו: "ניסיונות ההרס האלימים לא ירפו את ידינו. רוחנו איתנה, ואנו נחושים להמשיך בבניין הארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי עלי עין, לפנות בוקר
צילום: באדיבות וועד מתיישבי בנימין
מומלצים