שתף קטע נבחר

לחסוך כסף בחופשה: כך תעשו זאת הקיץ

לאחר צום תשעה באב ועם סיום הקייטנות, קופץ הביקוש לחופשות באירופה ואיתו גם המחיר. מה ההפרשים בסכומים בין חופשה ביולי לאוגוסט? בדיקת "ממון" של "ידיעות אחרונות"

אין לכם ילדים בקייטנה? אתם לא שומרי מסורת ותשעה באב לא אמור להשפיע על החופשה שלכם? כדאי שתדעו: המחירים בחודש יולי ובתחילת אוגוסט נמוכים משמעותית מאלה שאחרי תשעה באב, החל ב‭9-‬ באוגוסט. יציאה מוקדמת לחופשה יכולה לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי דולרים.

 

  • מיוחד: הטיפים לחופשה שיחסכו לכם זמן וכסף

 

חופשת הקיץ מתחילה ביולי ובבתי הספר התיכוניים כבר ב‭21-‬ ביוני,

אבל מתברר שעם ישראל מעדיף לצאת לחופשה בחו"ל דווקא באוגוסט. לפעמים מתוך הרגל, אבל ברוב המקרים מכיוון שביולי יש קייטנות ולכן הילדים עסוקים. בנוסף, ציבור גדול מאוד של שומרי מסורת מעדיף לא לצאת לחופשת קיץ לפני צום תשעה באב. התאריך הזה קובע את תחילת הנהירה הגדולה של הקיץ ומחלק את העונה לשניים עם מחירים שונים לחלוטין. ככל שתשעה באב חל עמוק יותר בקיץ, כך נהנים הנופשים מיותר ימים של חופש במחירים נמוכים.

 

סיטונאי התיירות מתחייבים על טיסות ועל חדרי מלון לכל הקיץ, ואינם יכולים לקבל חבילות אטרקטיביות רק לשלושת השבועות האחרונים של אוגוסט. לפיכך, כדי לעודד אותנו לצאת לחופשה כבר ביולי (ולא להפסיד על המלונות ועל הטיסות) עורכים הסוכנים מבצעים מיוחדים, עם מחירים זולים, כדי להיפטר מהסחורה שנמצאת על המדף.

 

פערים של מאות דולרים בין יולי לאוגוסט

תופעה זו אינה חדשה, אבל הולכת וגוברת ככל שתשעה באב חל יותר מאוחר בחודש אוגוסט. חופשת הקיץ מתקצרת אפילו לשבועיים וחצי נטו, בהם כל עם ישראל רוצה לצאת לחופשה ונאלץ להתחרות בהיצע מקומות קטן מול כל האירופאים. אלה יוצאים באוגוסט ל"ואקאנס" וממלאים את כל אתרי הנופש, שבהם גם אנחנו רוצים להיות. וכשהביקוש באוגוסט נמצא בשיאו, כך גם המחירים ולכן, מי שיכול - עדיף שייצא לחופשה דווקא ביולי.

 

בדיקה שערכנו אתמול אצל סיטונאי תיירות גדולים מלמדת כי הפערים בין החופשה של יולי לאוגוסט יכולים להתבטא במאות דולרים לנוסע. מי שיכול להתגמש בחופשה עשוי לחסוך הרבה כסף בתקציב המשפחתי.

 

כך לדוגמה, חבילה משפחתית, לזוג ושני ילדים בכרתים ב‭10-‬ ביולי, כולל מלון 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון, תעלה ‭2,303‬ דולר. אותה חבילה ליציאה ב‭14-‬ באוגוסט תעלה ‭3,009‬ דולר. טיסה וארבעה לילות, באותם תאריכים, במלון חמישה כוכבים ברודוס על בסיס חצי פנסיון תעלה ‭2,749‬ דולר לזוג ושני ילדים ביולי ו‭3,954-‬ דולרים באוגוסט.

 

חבילה משפחתית בבורגס, בולגריה, ב‭10-‬ ביולי ולמשך ארבעה לילות במלון 4 כוכבים תעלה ‭2,042‬ דולר לזוג ושני ילדים. אותה חבילה ב‭14-‬ באוגוסט תעלה ‭2,749‬ דולר. ואם חשקה נפשכם לבלות במלון דה לוקס בוורנה, גם היא בבולגריה: ביולי תעלה לכם חבילה ‭3,556‬ דולר ל‭4-‬ לילות ו‭4,236-‬ דולר באוגוסט.

 

חבילה משפחתית באגם גרדה באיטליה, טיסה ושבעה לילות על בסיס לינה בלבד, כולל רכב שכור, תעלה לכם ‭4,900‬ דולר. באוגוסט המחיר הוא ‭5,116‬ דולר. אם תסעו עם הילדים לקוסטה ברווה ב‭10-‬ ביולי לארבעה לילות במלון 3 כוכבים זה יעלה לכם ‭3,070‬ דולר. באוגוסט תעלה לכם החבילה ‭3,830‬ דולר.

 

חבילה ב‭10-‬ ביולי ללונדון, לשבעה לילות במלון 2 כוכבים מוצעת ב‭4,474-‬ דולר. אותה חבילה ב‭14-‬ באוגוסט מוצעת במחיר של ‭5,276‬ דולר. מכיוון שמדובר בטיסת שכר, ולילדים אין הנחה, את אותו המחיר תקבלו גם ל‭4-‬ מבוגרים, שכן הלינה היא בשני חדרים נפרדים. דוגמה נוספת: טיסה ב‭8-‬ ביולי לשבעה לילות בכפר נופש ברשת לנדל בהולנד, בווילה לזוג ושני ילדים, מוצעת במחיר של ‭4,342‬ דולר. אותה חבילה ב‭12-‬ באוגוסט מוצעת במחיר של ‭5,234‬ דולר.

 

  • מכירים דרכים נוספות לחסוך בטיול? טקבקו לנו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רודוס. מחיר יולי: ‭2,749‬ ד' מחיר אוגוסט: ‭3,954‬ ד'
צילום: עומר הכהן
מומלצים