שתף קטע נבחר

כנס סיפורי ילדים: הילדות שרו - ח"כ אייכלר יצא

חבר הכנסת החרדי השתתף יחד עם רבים מעמיתיו בכנס "הצעה לספר" במשכן, אך יצא מהאולם בחלק האמנותי עד תום ההופעה. דוברו: "הוא לא עודכן מראש שתהיה שירת נשים". ח"כ אורבך שיזם הכנס: מכבד זכותו לא להאזין, ואת זכותן לשיר

אילתר פתרון: ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), נטש אתמול (ג') את כנס הסיפורים "הצעה לספר" שהתקיים במשכן הכנסת בעקבות הופעת להקת ילדות שחלקן לבשו חולצות בעלות שרוולים קצרים. לטענת ח"כ אייכלר, הוא לא עודכן מראש שתהיה מה שהגדיר "שירת נשים" ובשל כך עזב את האולם וחזר עם סיום הקטע האמנותי שלהן.

 

בכנס לקחו חלק לאורך היום חברי כנסת רבים, שהגיעו להקריא מסיפורי הילדות האהובים עליהם, כל אחד לפי טעמו האישי. הסופר יהודה אטלס הרצה

 בפני הנוכחים, בהם יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני וחברי הכנסת זהבה גלאון, איתן כבל, ואורי אורבך. אלא שאז, במהלך הכנס, עלתה להופיע מקהלת הילדות "שרונים" שהוזמנה מראש. חבר הכנסת אייכלר כעס על כך שלא נמסר עדכון מראש על ההופעה, יצא מן האולם וחזר לאחר מכן. 

 

דוברו של חבר הכנסת אייכלר, חיים רבינוביץ, הבהיר כי "חבר הכנסת אכן היה בכנס ויצא בגלל שירת הנשים. הוא לא עודכן מראש שתהיה שירה כזאת". לעניין גילן הצעיר של בנות הלהקה, ומידת הצניעות של תלבושותיהן אמר כי "אין זה משנה מה גילן מבחינתו, ואכן, חלק מהבנות לא היו לבושות באופן צנוע".

 

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) , יוזם הכנס, ניסה להנמיך את הלהבות אמר כי הוא "מכבד את זכותו של ח"כ אייכלר לא להאזין לשירת ילדות, ואני מכבד את זכותן של הילדות לשיר ושל חברי הכנסת האחרים להאזין וליהנות משירתן".

 

בשנים האחרונות היו כמה אירועים ציבוריים בהם הורגש מתח ניכר בשל השתתפות נשים, נערות וילדות בחלקים האמנותיים, בעת שבקהל נכחו נציגי ציבור חרדים.

 בשנת 2008 נמתחה ביקורת חריפה על החלטת עיריית ירושלים להלביש בשקים את רקדניות להקת "מחולה" בטקס פתיחת גשר המיתרים. כשנה לאחר מכן נטש סגן ראש עיריית ירושלים, יצחק פינדרוס, את טקס יום כדור הארץ בו השתתפו רקדניות הלהקה, משום שאסור לו לצפות בהן. הוא הבהיר אז, בדומה לח"כ אייכלר, כי "זה לא אישי וזה לא מפריע לי אבל אני שומר מסורת ושומר מצוות. זה משהו אישי ופרטי שלי"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
לא עודכן ועזב. ח"כ אייכלר
צילום: אתר הכנסת
מכבד את הזכות לא להאזין, מכבד את הזכות לשיר. ח"כ אורבך
צילום: אורות
מומלצים