שתף קטע נבחר

הצדעה לכוחות הביטחון בי-ם: גברים ונשים לחוד

לקראת חנוכה מארגנת העירייה מופע הצדעה לכוחות הביטחון בבנייני האומה. לבקשת זמר חרדי שיופיע בו - הגברים יישבו באולם, והנשים ביציע. "לא ייתכן שבאירוע שמממן הציבור יפגעו כך בנשים, זו לא הצדעה - זה ביזוי כוחות הביטחון"

לא רק באוטובוסים. בעיריית ירושלים מצדיעים לכוחות הביטחון: גברים באולם, נשים ביציע. העירייה יצאה מגדרה על מנת להנעים את זמנם של כוחות הביטחון בחג החנוכה, ואף דאגה להטיס ארצה מארה"ב את הזמר החרדי יעקב שוואקי, להופעה מיוחדת שתיערך בבנייני האומה. אלא שבשל בקשת הזמר, ייאלצו הנשים שהן או בעליהן משרתים בכוחות הביטחון ליהנות מההופעה בנפרד מעמיתיהן ובני משפחותיהן, כשהן יושבות ביציע המרוחק.

 

באתר האינטרנט שבו נמכרים הכרטיסים למופע, נכתב: "המופע בהפרדה, גברים - אולם, נשים - יציע".


מתוך האתר שמוכר את הכרטיסים למופע

 

"חומייני קטן עלינו פה בירושלים", אמר ל-ynet יוסף (פפה) אללו, יו"ר האופוזיציה בעיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ. "לא ייתכן שבאירוע ציבורי הממומן מכספי משלם המיסים יפגעו בצורה כה גסה בנשים. הבעיה הגדולה היא שלא מדובר בתופעה יחידה בירושלים של הפרדה בין גברים לנשים: כך גם בקווי המהדרין, ההפרדה ברחובות החרדים בסוכות, ואפילו בחנויות שם מוגדרים ימים שונים לגברים ונשים. העירייה צריכה לכבד את הציבור ולבטל את ההפרדה", קבע אללו.

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה כי "מי שמקיים אירוע הפרדה אינו מצדיע לכוחות הביטחון אלא מבזה אותם. קשה להאמין שהחלטה מקוממת זו נעשית על-ידי עיריית ירושלים, ואנו קוראים לבטל מיד את השתתפותו של הזמר שוואקי באירוע ואת ההפרדה בין גברים לנשים. אם שוואקי מעוניין להצדיע לכוחות הביטחון ברוח חרדית, עדיף שיעשה זאת בקונצרט פרטי לחרדים בלבד ולא ישכח לקרוא להם להתגייס לצבא".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים מקיימת אירוע הצדעה לכוחות הביטחון, שבמסגרתו יופיעו אמנים רבים מהציבור הדתי-לאומי.

יעקב שוואקי, זמר מוביל במוזיקה הדתית והחרדית, הוזמן להופיע במקום, וההפקה נענתה לבקשתו לקיום האירוע תוך מתן אפשרות לישיבה נפרדת".

 

אירוע דומה התרחש לפני יותר משנתיים, בטקס חנוכת גשר המיתרים בירושלים. בעקבות לחץ חרדי על ראש העיר דאז, אורי לופוליאנסקי, לבטל את הופעת להקת "מחולה" - הולבשו הרקדניות בבגדים ארוכים שכיסו את גופן וחבשו על ראשן כובעים שחורים - במטרה לטשטש את זהותן המינית.

 

לפני כחודשיים מחו ארגוני נשים על הפרדה מגדרית בשכונת מאה-שערים, כשנקבע כי על נשים וגברים לצעוד במדרכות שונות באזור. בהוראה בג"ץ, הוסרו המחסומים שהסדירו את ההפרדה.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/11/2010 23:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בכניסה לבנייני האומה (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
אללו. "הבעיה הגדולה היא שזו לא ההפרדה היחידה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים