שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכורים לסטוץ: לא רוצים זוגיות, אבל צריכים חיבוק

  כמה פעמים דרכתי לעצמי על הרגליים רק כדי להעביר כמה לילות של חיבוקים, חסרי משמעות ככל שיהיו, אבל עדיין נותנים קצת חום. הייתי מתפשר ומתפשר עוד קצת, כי הייתי מכור, עבד לחיבוק. הייתי עיוור ולא ראיתי מה בעצם נמצא מולי - כלום

  מתי היתה הפעם האחרונה שהייתם צריכים חיבוק? חיבוק חם ואוהב מבן/בת הזוג? חיבוק טוב שכזה, שניחם אותכם בדיוק ברמה הנכונה ונתן לכם חוזק? לפני חודש? שבוע? אתמול? לא משנה מתי, כולנו צריכים את החיבוק האוהב והעוטף הזה מידי פעם. השאלה היא באיזה מחיר נשיג את החיבוק הזה, שמספק לנו את רשת הביטחון שניתן ליפול עליה בסופו של יום.

   

  יש יאמרו שלא צריך לשים על זה מחיר, זה בא עם אהבה נכונה ואמיתית, אהבה בריאה שמתפתחת ומספקת את עצמה לבד וצ'יק צ'ק מגיעה לשלב הזה של החיבוק החם והעוטף. אבל מה עם אלה שלא רוצים או צריכים זוגיות עכשיו, ועדיין צריכים את החיבוק הזה? מה עם אלה שמבולבלים ולא יודעים מה הם רוצים, אבל עדיין היצר הזה נמצא בתוכם? הם משלמים מחיר, את המחיר של הערך העצמי שלהם. הם משלמים דרך סטוצים.  

   

  בואו לדבר על סטוצים בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  בחור או בחורה שמחפשים חום ואהבה יצטרכו לאכול הרבה זבל כדי להגיע למה שבסופו של דבר כל אחד רוצה - אהבה אמיתית ובריאה. כמה פעמים אני יכול להיזכר עכשיו על בחורים שיצאתי איתם והתנהגתי כאילו הם הדבר הטוב ביותר? כמה פעמים דרכתי לעצמי על הרגליים רק כדי לבלות עוד קצת זמן במחיצתם ולהעביר כמה לילות של חיבוקים, חסרי משמעות ככל שיהיו, אבל עדיין קצת חום בלילה קר. הייתי מתפשר ומתפשר עוד קצת כי הייתי מכור, עבד לחיבוק. הייתי עיוור ולא ראיתי מה בעצם נמצא מולי - כלום.

   

  הכנסתי לעצמי לראש שאני לא מסוגל ליותר

  כמה פעמים הייתי אומר לעצמי שלא אשיג משהו יותר טוב מזה, אלא תמיד אשאר רווק שקופץ ממיטה למיטה. הכנסתי לעצמי לראש שאני לא מסוגל ליותר, אני לא אצליח לספק לעצמי את החיבוק הזה בדרכים אחרות, אלא רק דרך העיוורון למה שאני עובר. כי אני צריך את זה ומכור לזה לחיבוק הזה, לאהבה-אינסטנט הזאת, ולא משנה איך אני משיג את זה וכמה נמוך ארד, אני אשיג את זה! כי התמכרות זו התמכרות.  

   

  החיבוק הממכר הזה (ציור: רפי פרץ )

   

  היום, מנקודת מבט אחרת, קצת יותר בוגרת, מסופקת מהזוגיות שהצלחתי לבנות לי, אני מבין כמה ההתמכרות הזו היתה חזקה, כמה היא מעוורת ונוגעת במטענים הכי גדולים שלנו, בביטחון העצמי שלנו, בהערכה העצמית שלנו.

   

  בדרך כלל כל מה שדרוש כדי להגיע למיץ של הזבל זה חוסר ביטחון והערכה עצמית נמוכה - מתכון בטוח לכמה שנים טובות של רווקות ומערכות יחסים קצרות מועד כאלה ואחרות, שתמיד ייגמרו במפח נפש.

   

  לפעמים קשה לראות שהצורך הזה בחום ובאהבה הוא התמכרות. גם היום, ולמרות שאני בזוגיות, אני יכול למצוא את עצמי חוטא פה ושם בפילרטוטים חסרי משמעות עם בחורים אחרים, רק כי זה מספק לי את אותו צורך ישן - התמכרות לאדרנלין ולאנדורפינים שמקורם במחמאה ממישהו אטרקטיבי. אבל ברגע שנצליח להבין, להוציא את עצמנו מתוך ההתמכרות הזו לסם הכי קשה בטבע, אולי באמת נצליח למצוא את אותו חיבוק חם ואוהב ממקום בריא יותר, עם עיניים פקוחות לרווחה ועם הרגשה קצת יותר טובה, במקום את התחליף הדי-מסכן במיטה של מישהו ללילה אחד.

   


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטוצים = אהבה אינסטנט
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים