שתף קטע נבחר

צילום: ג'ורג' גינסברג

עקב הפיצוץ בנתניה: תושבים מופנים לבתי מלון

בעיריית נתניה הבטיחו לדאוג לכל התושבים שאיבדו קורת גג בפיצוץ שגבה את חייהם של ארבעה בני אדם. המוקד העירוני תוגבר בעו"סים, והוקם גם חפ"ק עירוני בכיכר העצמאות

הפיצוץ הקטלני בבניין מגורים ברחוב הרצל בנתניה, שגבה הלילה (יום ו') את חייהם של ארבעה בני אדם, הותיר דיירים רבים ללא קורת גג. עיריית נתניה הודיעה שתספק פתרון לכל התושבים שדירותיהם נפגעו. בינתיים, הופנו שמונה בני אדם לבתי מלון בעיר.

 

 

נסיבות הפיצוץ, שנגרם כתוצאה מדליפת גז והוביל לפציעתם של עשרות בני אדם, עדיין אינן ברורות. המשטרה עצרה אדם שנראה לפני הפיצוץ ליד בלוני הגז בבניין. כמו כן, ייחקר טכנאי גז שהוזמן לבניין לאחר שדיירים התלוננו על ריח של גז.

 

בעיריית נתניה תגברו את המוקד העירוני בעובדים סוציאליים, שיספקו תמיכה לנפגעי הפיצוץ. בנוסף, הוקם חפ"ק עירוני בכיכר העצמאות הסמוכה לבניין בו אירע הפיצוץ, בו נמצאים נציגי מחלקת העירייה השונות. עובדים סוציאליים נשלחו לשלושת בתי החולים שאליהם פונו הפצועים - לנידאו בנתניה, מאיר בכפר סבא והלל יפה בחדרה.

 

"לא מאפשרים לאף אחד להיכנס למבנה"

ד"ר אביטל לאופר, ממלאת מקום ראש העיר נתניה, אמרה בשידור החי ב-ynet, כי  בנוסף לכוחות החירום שפינו את כל הדיירים במהרה, "גם שירותי הרווחה נכנסו לפעולה. הקמנו כמה מוקדי חירום: בזירת האירוע, בבית החולים לניאדו, ובבניין העירייה". ד"ר לאופר ציינה כי לפי שעה נחסמה הגישה לכלל הציבור למבנה. "הכל סגור. אנחנו כמובן לא רוצים לראות פה לא מקרים של ביזה מחד, ובוודאי שלא היינו רוצים לראות פגיעות מהסכנות ששם. לכן האזור סגור ואנחנו לא מאפשרים לאף אחד להיכנס לכאן".

 

באשר לזהות שלוש ההרוגות וההרוג הבהירה ממלאת מקום ראש העירייה

 כי "כרגע עדיין אין זיהוי סופי ולכן המשפחות עוד לא הגיעו לאבו כביר לזיהוי. יש להן ליווי, יש תמיכה, אבל אני מעדיפה כרגע לא להרחיב על כך. כמובן ששירותי הרווחה דאגו ללינה לכל מי שהיה צריך".

 

תמר ישראלי, משירותי הרווחה בעיריית נתניה, אמרה ל-ynet בשידור החי כי "הצרכים כרגע הם צרכים בסיסיים: קורת גג שהעירייה איפשרה ונתנה, והעברת האנשים לבתי מלון בעיר. אנחנו שומעים על אנשים שנשארו ללא בגדים. אני מקווה שנגיע לכולם עד האחרון".

 

הדייר יוסף שוורץ, שנפצע בפיצוץ, סיפר ל-ynet: "אני גר בקומה השנייה, בגלל הפיצוץ דלת הבניין נפלה עליי, ונפגעתי בידי וברגליי. בהתחלה חשבתי שזה פיגוע, התחלתי לצעוק ולבקש עזרה, עד שהגיעו צוותי החילוץ וחילצו אותי מתחת לדלת. ידעתי שבלון גז התפוצץ בבניין, ועדיין לא יודעים אם מדובר בפיצוץ מכוון או שנבע מדליפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניין שנפגע
צילום: עידו ארז
4 הרוגים, עשרות פצועים
צילום: עידו ארז
מומלצים