שתף קטע נבחר

צילום: ג'ורג' גינסברג

כוחות החילוץ: לא להאמין ששרדו את הפיצוץ

אחד מאנשי כוחות ההצלה, שהגיע לבניין בו נהרגו ארבעה בני-אדם ועשרות נפצעו, סיפר: "לא להאמין שמישהו הצליח לצאת חי מהבניין בשל עוצמת הפיצוץ". איש הצלה אחר: "הפיצוץ הזכיר את המחזות של הפיגועים הנוראים שראינו בעבר"

מאות אנשי הצלה, מכל אזור השרון, הוזעקו לאחר חצות (יום ו') לבניין בנתניה - בו נהרגו שלוש נשים וגבר, ו-88 נפצעו - בעקבות פיצוץ, ככל הנראה מבלון גז. "זה לא נראה כמו עוד פיצוץ", אמר גורם הצלה במקום. "לא להאמין שמישהו הצליח לצאת חי מהבניין בשל עוצמת הפיצוץ. זה נס שיש ניצולים".

 

שרגא, מתנדב באיחוד ההצלה שהגיע בין הראשונים לזירת הפיצוץ, סיפר ל-ynet: "זה הזכיר את המחזות של הפיגועים הנוראים שראינו בעבר".

 

כתוצאה מהפיצוץ העז קרס החלק הקדמי של הבניין. שרגא סיפר: "עוד בדרך לבניין ראיתי חלקי איברים. אנשים היו מבוהלים. הם דיממו. היה הלם מוחלט. כל אלה שהצלחנו להגיע אליהם, הורדנו אותם. הענקנו להם טיפול ראשוני, אבל הרבה אחרים היו לכודים בין ההריסות".

 

"שוטרים רצו עם אקדחים שלופים"

דני יוספברג, משירותי כבאות נתניה, היה מהמחלצים הראשונים שהגיע עם צוותו לבניין ההרוס. "כשהגענו לזירה, עוד היה חשש לפיגוע. אנשים היו בלחץ ושוטרים רצו עם אקדחים שלופים, היתה פניקה. כשנכנסנו למבנה מצאנו אנשים זרוקים בכל מקום, מתחת לרהיטים ולמיטות. התחלנו לפנות אותם אחד אחר השני". 


מנוף גבהים הוזעק לזירה (צילום: עידו ארז)

 

דובר זק"א, מוטי בוקצ'ין, סיפר כי בזמן הפיצוץ היה בסמוך

 לעיר. "שמעתי את הרעש החזק וכשהגענו לזירה ראינו מחזה נורא", הוא אמר. "זה אירוע מאוד קשה גם עבורנו".

 

בעקבות הפיצוץ נפגעו גם בניינים הנמצאים במרחק של עשרות מטרים ממוקדו. גם למכוניות, שחנו בסמוך לבניין נגרם נזק כבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החלק הקדמי של הבניין קרס
צילום: עידו ארז
מחלצים את הדיירים
צילום: עידו ארז
מומלצים