שתף קטע נבחר

עבודה עם תוספות

צעירי שפיים חשבו על דרכים פוטנציאליות לממן את הפעילות החברתית שלהם והקימו פיצרייה. חלוקת התפקידים ברורה - מלישת הבצק ועד המשלוח הביתה

החופש הגדול כבר כאן ובני הנוער כבר החלו לפשוט על מקומות התעסוקה בניסיון למצוא מקורות פרנסה זמניים. בני הנוער מקיבוץ שפיים החליטו שבמקום לתור אחר מקום עבודה, הם פשוט יקימו אותו.

 

לפני ארבעה חודשים עבר מועדון הקיבוץ הסבה, במקום נפתחה פיצרייה. חברי הקיבוץ הצעירים הקימו מערך שלם הכולל צוות הנהלה ופרסום, ובין כל כולם חולקו תפקידים ברורים. החל ממוקדנים, אופים וכמובן שליחים.

 

מדובר ביוזמה יוצאת דופן של קבוצת נערים ונערות שבסך הכל חשבו על דרך מקורית לממן את הפעילות החברתית שלהם. מה שהם לא ידעו הוא שהעסק שלהם יהפוך תוך מספר שבועות בודדים לסיפור הצלחה משגשג. 

 

 

 

"חיפשנו יחד עם המדריכים פרוייקט חברתי שנוכל לגבש את הנוער בשפיים" אומר רואי זילברמן העובד עם חבריו בפיצרייה. "אחרי שראינו שאנחנו יוצאים ברווחים שלא ציפינו להם כל כך, החלטנו שאת הכסף הזה אנחנו משקיעים במשהו שהוא יהיה טוב לכל מי שעבד כאן". ואכן, כבר אחרי תקופת קצרה בה חסכו מספיק כסף, ארגנו העובדים הצעירים טיול בן שלושה ימים בצפון.

 

"הפרוייקט עצמו הוא רק של הילדים" אומר בגאווה ירון גוט, מדריך נעורים במועצה האזורית חוף השרון "הם מנהלים אותו, הם מובילים אותו, והם גם עובדים ועושים. המדריכים כאן רק כדי לתמוך, לעזור ולייעץ".

 

בתשובה לשאלה האם הם לא היו מעדיפים שהכסף יגיע בסופו של דבר לכיסם הפרטי, הם אומרים "ממש לא. אחרי הכל זה מה שנשאר מהקיבוץ והרעיון השיתופי".


פורסם לראשונה 25/06/2011 09:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוזמה יוצאת דופן
צילום: אבישי זיגמן
מומלצים