שתף קטע נבחר

מצביעי פרץ מפלנטה אחרת. למה התכוון מצנע?

עמרם מצנע, המתמודד על תפקיד יו"ר העבודה, אמר בפורום "פרלמנט גבעתיים": "לעמיר יש את הקולות שלו, כי הוא פקד הרבה. אלה אנשים וקולות מפלנטה אחרת". מקורב לפרץ: דברים מטרידים, ברור למה מצנע התכוון

למה התכוון עמרם מצנע כשאמר בסניף העבודה בגבעתיים שמצביעיו ומצביעי עמיר פרץ "מפלנטה אחרת"? גם במפלגת העבודה שואלים את עצמם את אותה השאלה. מצנע, כזכור, הודיע בחודש שעבר על מועמדותו לתפקיד יו"ר העבודה בבחירות שיתקיימו בספטמבר.

 

מצנע השתתף שלשום (יום ג') במפגש "פרלמנט גבעתיים" בסניף העבודה בעיר בהזמנת יצחק ירון, ראש העיר לשעבר. במהלך המפגש הזה, אמר: "אני, שלי ובוז'י רבים על אותו הקול. אלה אנשים מפלנטה אחת. לעמיר יש את הקולות שלו, כי הוא פקד הרבה. אלה אנשים וקולות מפלנטה אחרת".

 

ממטה מצנע נמסר בתגובה כי הדברים נאמרו בקונטקסט של אופי המפקד. "הוא הסביר שהוא, שלי והרצוג נלחמים על אותם קולות, ואילו לעמיר יש את האנשים שלו". גורם המקורב לפרץ אמר כי "התבטאויות מצנע מצנע קשות הרבה יותר מההתבטאויות של אורי אור ב-1998 (בעקבותיהם הודח מהמפלגה ומהכנסת - א.ש). לומר על אנשים ששונים ממך כי הם מפלנטה אחרת זה דבר מטריד ביותר וברור לגמרי למה מצנע התכוון".

 

עם קשר או בלי קשר לדברים שנאמרו בגבעתיים, הצהיר מצנע בסוף השבוע שכרבע מתוך טופסי המתפקדים שהגיעו למפלגה, אינם כשרים. בתשובה לשאלה אם הטפסים הגיעו ממטהו של עמיר פרץ, ענה מצנע: "כל אחד שמעריך ומבין יודע מי יכול לעשות מפקדים מהסוג הזה".

 

דבריו של מצנע מעוררים מתיחות בעבודה, שכן במסדרונות המפלגה מהדהדים עדיין הקולות הצורמים שליוו את פרסום התבטאויותיו לכאורה של יצחק הרצוג במהלך בחירות 2006 ביחס לעמיר פרץ. על-פי הדלפות אתר ויקיליקס אמר הרצוג כי פרץ "נתפס בציבור כמרוקאי". בעקבות הפרסום, הודיעו בצעד נדיר שגריר ארה"ב בישראל והציר שקיים את השיחה עם הרצוג כי הדברים לא נאמרו כפי שפורסמו. הפרשה באה בסופו של דבר לסיומה בלחיצת ידיים בין פרץ להרצוג.

 

גורמים במטות השונים טענו השבוע שתוצאות מפקד העבודה ביישובים הערביים "בלתי הגיוניות" וכי מתפקדים רבים צורפו למפלגה ביישובים שאינם מזוהים עם העבודה. בנוסף, טענו הגורמים כי יש חשש לכפילויות מתפקדים בין מפלגת העבודה לבין קדימה. 

 

שלשום הודיע מזכ"ל העבודה, חיליק בר, כי הוא בודק טענות של פעילים במפלגה, לפיהן פרטי כרטיסי האשראי וחשבונות בנק של מתפקדים דלפו אל מטהו של אחד המועמדים לראשות המפלגה. הלילה אמר בר כי החקירה העלתה שבאף אחד מהמטות אין קובץ המכיל פרטי האשראי או חשבונות בנקים של חברים. לדבריו, תקליטור המכיל מידע שכזה נמסר בשגגה לאחד המטות והוחזר מידית ובצורה ראויה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצנע, פרץ ויחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
מומלצים