שתף קטע נבחר

נערות מואשמות: קנו דלק והציתו רכב פלסטיני

שתי נערות, שנעצרו בגין הצתת מכונית בחברון, הואשמו גם בריסוס כתובות נאצה בתא המעצר, ובהן "מוות לערבים"

קנו דלק ב-15.24 שקלים, הציתו רכב פלסטיני וריססו בתא המעצר "מוות לערבים". בכך מואשמות שתי נערות, מבית שמש ומירושלים, שנעצרו בגין הצתת מכונית פלסטינית בחברון, כחלק מפעילות "תג מחיר". היום (ו') הוגש נגדן כתב אישום, והן מואשמות בעבירות הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע. עורך דינן של הנערות, דוד הלוי, הגיב: "הקטינות מכחישות כל קשר לאירוע, והן שוחררו ממעצר בשלב מוקדם יותר".

 

על פי כתב האישום, אחת הנערות הגיעה לפני מעט יותר מחודש לתחנת דלק בקריית ארבע וביקשה מהמוכרת למלא בנזין בקבוקים. היא שילמה על כך 15.24 שקלים. כמה שעות לאחר מכן הגיעו השתיים למכונית פלסטינית, שחנתה בסמוך ליישוב היהודי בקריית ארבע. הן הניחו צמיגים מתחת לרכב, שפכו את הבנזין והציתו את המכונית.

 

לאחר שנעצרו, חודש לאחר מכן, ריססו הנערות באמצעות אפר סיגריה בתא המעצר כתובות נאצה רבות. בין היתר הן כתבו "יוסף, עוד נחזור וננקום", "מוות לערבים", "אסירות ציון" ו-"ה' הוא המלך".

 

השבוע שוחררו למעצר בית יסכה וייס, בת 20, ומתנחלת נוספת בת 17, החשודות כי יחד עם שתי הנערות הציתו את הרכב. במהלך הדיון ביקשה המשטרה את המשך מעצרן של השתיים, למרות שנציגה טען כי העבירות המיוחסות לווייס ולנערה פחותות מאלה של שתי הקטינות האחרות וכי כלל לא בטוח שיוגש נגדן כתב אישום.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יסכה וייס. שוחררה
צילום: גיל יוחנן
אחת העצורות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים