שתף קטע נבחר

5 מתנחלים, שנחשדו ב"תג מחיר", שוחררו ממעצר

בהפרש של כמה שעות שוחררו שתי המתנחלות החשודות בהצתת רכב פלסטיני בחברון במסגרת פעולות "תג מחיר", ושלושה תושבי יצהר החשודים בהצתת רכב של קצין משטרה

מבוכה כפולה למשטרה בתוך כמה שעות: בית המשפט השלום ובית המשפט המחוזי בירושלים הורו היום (יום ג') לשחרר חמישה מתנחלים, החשודים בהצתת כלי רכב בשני מקרים שונים. זאת, בניגוד לבקשת המשטרה.

 

בשעות הבוקר שוחררו למעצר בית יסכה וייס, בת 20, ומתנחלת נוספת בת 17, החשודות כי יחד עם שתי נערות נוספות הציתו רכב פלסטיני בחברון. במהלך הדיון ביקשה המשטרה את המשך מעצרן של השתיים, למרות שנציגה טען כי העבירות המיוחסות לווייס ולנערה פחותות מאלה של שתי הקטינות האחרות וכי כלל לא בטוח שיוגש נגדן כתב אישום.

 

אחר הצהריים שוחררו ללא תנאי שלושה תושבי ההתנחלות יצהר, שנחשדו בהצתת רכבו של מפקד תחנת בנימין במהלך הריסת המאחז עלי עין לפני כשלושה שבועות. מעצרם של השלושה הוארך אתמול בערכאה נמוכה יותר, אולם פרקליטם, עו"ד דוד הלוי מעמותת "חוננו", ערער וכעת כאמור הוחלט לשחררם.

 

ביצהר זעמו על ההתנהלות המשטרה בתיק. גורמים בהתנחלות אמרו כי "המשטרה מבצעת מבצעי מעצר בזבזניים ומיותרים במקום לשלוח הזמנות לחקירה באופן מסודר.

 מעצרים מטופשים וחסרי יסוד אלה, תוך הפחדת ילדים ותינוקות בשעות הקטנות של הלילה, הפכה לנורמה פסולה".

 

פעיל הימין איתמר בן גביר, המכיר את המעורבים, מסר: "ההר הוליד עכבר. הגיע הזמן שהמשטרה תבדוק את עצמה כי כשמדובר במתנחלים היד קלה על ההדק. המשטרה יוצאת בקול תרועה גדולה וחוגגים תפיסה של מבצעי 'תג מחיר' עוד לפני שיש להם קצה של חוט. הגיע הזמן שהמשטרה תעשה חשבון נפש". עו"ד הלוי אמר כי בשני המקרים שחרור העצורים מדבר בעד עצמו. "מתברר שלהצהרות המשטרה בימים האחרונים - אין כיסוי", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יסכה וייס. למעצר בית
צילום: גיל יוחנן
חשבון נפש למשטרה. בן גביר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים