שתף קטע נבחר

צבי שליט: ברק תומך בעסקה, נתניהו מתנגד

בעצרת באזור בו נחטף גלעד שליט הוקרא מכתב של סבו: "ברור לנו שראש הממשלה, בסרבנותו להתפשר, מהמר כל יום על חיי נכדי ומסכנם". לדבריו, "נתניהו מחכה שנשמע שגלעד לא שרד, כדי לשלם מחיר נמוך יותר"

חמש שנים לחטיפה - עצרת למען גלעד שליט , לא רחוק ממקום החטיפה: כ-600 בני-אדם הפגינו בצהריים (שבת) ב"אנדרטת הפלדה" שבמועצה האזורית אשכול, ליד כרם שלום. בעצרת הוקרא מכתב שכתב סבו של החייל החטוף, צבי שליט, בו הוא מתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאינו מסכים לעסקה. "ברור לנו שראש הממשלה, בסרבנותו להתפשר, מהמר כל יום על חיי נכדי ומסכנם", הוא כתב.

 

המפגינים נשאו שלטים הקוראים לממשלה לקבל את תנאי העסקה לשחרורו של גלעד שליט. בפתח העצרת הוקרא המכתב של הסב צבי: "הנוגעים

 בנושא מדברים איתנו, ומדי פעם מלטפים את ראשינו, אך נכדי האהוב גלעד עדיין נמק, על לא עוול בכפו, כאחרון הפושעים במרתפי חמאס".

 

הוא סיפר על פגישה עם שר הביטחון: "מר אהוד ברק, שנפגשתי לאחרונה, אמר לי במפורש שהוא בעד ביצוע העסקה כפי שחמאס מתנה, אך נתניהו מתנגד לה ואין ביכולתו להזיז אותו מדעתו. אמירה זו אינה מבטלת את אחריותו של שר הביטחון להחזרת והצלת נכדי. בהיותו השר האחראי על הצבא, בהכרח הוא גם אחראי על גורלו של החייל גלעד שליט. מתוך חמש שנות שביו, ברק משמש ארבע שנים כשר ביטחון".

כ-600 איש הגיעו לאזור כרם שלום בקריאה לשחרור שליט (צילום: רועי עידן)

 

בהמשך המכתב, רמז הסב כי נכדו עלול למות וכך מחירו יירד. "הנזק שגורם נתניהו למדינה, במניעת הצלתו של החייל גלעד שליט, גדול בהרבה - בפגיעה במורל העם, חיילי צה"ל והצעירים העומדים להתגייס, מאשר הנזק בשחרור אסירים הצפוי לאחר שחרורם. אני חושש שנתניהו מחכה שנשמע שגלעד חלילה לא שרד בתנאים שהוא מוחזק, כדי לשלם מחיר נמוך יותר עבור החזרתו".

 

"חמש שנים - זה לא מספיק?"

ראש העיר אופקים, צביקה גרינגולד, מ"כוח צביקה" אמר באירוע: "כולם מדברים על מחיר. הפוליטיקאים, ראשי מערכת הביטחון בהווה ובעבר. חמש שנים בידי ארגון הטרור הן המחיר היחיד הרלוונטי, ואותו משלמים גלעד ובני משפחתו. אף אחד אחר לא משלם באמת מחיר כלשהו. חמש שנים אדוני ראש ממשלת ישראל, הן לא מספיק? הן די והותר".


"מדברים על מחיר, אך מי שנמק בכלא הוא נכדי", צבי שליט (צילום: רועי עידן) 

 

הוא המשיך בדברי הביקורת על ראש הממשלה: "אתה לא מפסיק לדבר על מחיר, מי משלם את המחיר על היערכות לא נכונה ביום החטיפה? מי משלם את המחיר על חוסר מקצועיות בזמן האירוע שמנע מרדף אפקטיבי? מי משלם את המחיר על מודיעין שלא מצליחים לאסוף כדי לאפשר פעולת שחרור? מי משלם את המחיר על שבעופרת יצוקה לא הוצב שחרור גלעד כיעד מרכזי? מי משלם את המחיר על כישלונך? נשאלת השאלה, מהו המחיר הזה - האם המחיר הביטחוני הוא זה שמעניין אתכם, או

 שמא זה המחיר הפוליטי שאתה חושש לשלם. אני אומר: זִרקו את השיקולים הפוליטיים הצידה, שחררו גלעד ואנו כולנו נישא עם המשפחה במחיר - ונוכל לו.

 

בכירים במערכת הביטחון מסרו בתגובה למכתבו של צבי שליט, כי "אין זה נהוג לפרסם שיחות שמנהל שר הביטחון בארבע עיניים. התיאור כפי שהוקרא בעצרת אינו מדויק".

 

גם באוהל המחאה בירושלים מצפים לאלפים שצפויים להגיע ולתמוך במשפחה ברגעים הקשים. נועם ואביבה שליט הזמינו את הציבור לבוא. "אף אחד לא חשב שנגיע ליום הנוראי הזה, אף אחד לא חשב שייקח לממשלות ישראל כל כך הרבה זמן להשיב הביתה חייל חי שנשלח על ידה למשימה לפני חמש שנים", כתבו בהודעה שפרסמו. "אנא הצטרפו אלינו לאוהל המחאה ביום שבת, להיות איתנו ולקרוא לראש הממשלה: 'אין חלופה אחרת היום, המפתח בידיך, קבל מיד את ההחלטות שיצילו את גלעד מגורלו, לפני שיהיה מאוחר מדי!'".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי שליט. גלעד נמק בעזה
צילום: שי וקנין
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מאהל המחאה הריק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים