שתף קטע נבחר

נאמן התפלל, פעילי ימין מחו: תבקש סליחה מהרב

שר המשפטים נתקל במחאה, בתפילה במערת המכפלה. "תבקש מהרב ליאור סליחה, העלבת את כבוד התורה", קראו לעברו הפעילים - והוא עזב את המקום

הרב יעקב יוסף עדיין לא התייצב לחקירת המשטרה, ופעילי הימין ממשיכים למחות על מעצרו הקצר של הרב דב ליאור. שר המשפטים, יעקב נאמן, הגיע הבוקר (יום ה') לתפילת שחרית במערת המכפלה בחברון, ונתקל במחאה של קבוצת מתפללים, בראשות פעיל הימין נועם פדרמן.

 

הפעילים קראו לעבר השר "העלבת את כבוד התורה", "לך תבקש מהרב ליאור סליחה", "האם גם שייחים ופרופסורים היית עוצר?". נאמן עזב את המקום ולא אירע עימות פיזי. פעיל הימין איתמר בן גביר ניגש אל השר לאחר

התפילה, בא עימו בדברים והתלונן על "אפליה קשה ומתמשכת".

 

שעה קלה לאחר מכן, גינו בתנועה המסורתית את המחאה. המנכ"ל יזהר הס אמר כי "גירושו של השר נאמן מתפילת שחרית מלמדת על עוצמת הסכנה הגלומה בציבור שהסתער על בית המשפט העליון כשהמשטרה עצרה את הרב ליאור. הפונדמנטליזם היהודי, על כל מופעיו, מסוכן לעתידה של ישראל".

 

הרב ליאור, אחד ממנהיגי הציבור הדתי-ציוני והרב החשוב ביותר ביהודה ושומרון, נעצר לפני שלושה ימים על ידי בלשי היאחב"ל במחסום המנהרות, ליד ירושלים, ושוחרר לאחר חקירה קצרה. מעצרו עוצר התפרעויות ומהומות, במהלכן נעצרו למעלה מ-20 מתומכיו. החקירה עוררה גם ביקורת חריפה על המשטרה והפרקליטות מצד גורמי ימין. בתגובה, פירסמו הפרקליטות, השר לביטחון פנים - ומאוחר יותר גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו - הודעות גיבוי למערכת אכיפת החוק. 

 

אתמול הביעו מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, ומנהיג הספרדים, הרב עובדיה יוסף, את התנגדותם לספר "תורת המלך" העוסק בהלכות הריגת גויים בזמן מלחמה. כותביו של הספר וחותמי ההסכמות על תוכנו - בהם הרב ליאור - נעצרו בחשד להסתה.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר המשפטים נאמן. עזב את המקום
צילום: ירון ברנר
הרב ליאור. המחאה נגד מעצרו נמשכת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים