שתף קטע נבחר

המפכ"ל: נמצה חקירה נגד כולם, בלי מורא

רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס לראשונה לפרשת מעצר הרב דב ליאור וההתפרעויות: "כל האזרחים שווים כלפי החוק, לא נרשה שציבור שלם יאלץ לשלם מחיר וימתין שעות בכבישים"

יותר מיומיים לאחר שהמשטרה ספגה ביקורת חריפה על מעצרו של הרב דב ליאור, שטען ש"טמנו לו מארב כמו של הקג"ב", התייחס לראשונה מפכ"ל המשטרה לפרשה. "כל האזרחים שווים בפני החוק ולכן נמשיך לבצע את משימותינו ונמצה את החקירה נגד כל חשוד ללא משוא פנים וללא מורא", הבטיח רב-ניצב יוחנן דנינו, ברקע הכוונה לעצור לחקירה גם את הרב יעקב יוסף.

 

"אמון הציבור הוא נכס חיובי לקיומה ולהצלחתה של משטרת ישראל", אמר המפכ"ל בטקס הענקת דרגות תת ניצב לתשעה קצינים בטקס שנערך בלשכת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. "עלינו כמפקדים לשמר ולבסס אמון זה תוך עמיד על כך שכולנו - מפקדים ושוטרים, לוחמים ומתנדבים - נמלא את תפקידנו ביושר, בניקיון כפיין ותוך שמירה על שלטון החוק, ואני רוצה להדגיש זאת במיוחד על רקע הפרות הסדר האחרונות בירושלים.


השר אהרונוביץ' והמפכ"ל, היום בטקס (צילום: נועם מושקוביץ)

 

"התנאי לשלטון החוק הוא אכיפה שוויונית, אכיפה שאינה מפלה איש ואינה מעדיפה איש", הוסיף דנינו. "כל האזרחים שווים בפני החוק ולכן נמשיך לבצע את משימותינו ונמצה את החקירה כנגד כל חשוד ללא משוא פנים וללא מורא. במקביל לא נרשה שציבור שלם יאלץ לשלם מחיר וימתין שעות בכבישים, לא נרשה הפרות סדר פרועות וחסימות כבישים".


חסימות כבישים בכניסה לירושלים אחרי מעצר הרב (צילום: שירן גרנות)

 

הרב דב ליאור הגיב אמש בתקיפות על מעצרו שלשום, עקב המלצתו על הספר "תורת המלך" שמתיר הריגת גויים בנסיבות מסוימות, וחשוד כחומר הסתה. "עשו לי מארב מתוכנן כמו הבולשביקים, כמו הקג"ב", טען הרב של קריית ארבע, ממנהיגי ציבור המתנחלים, בשיעור על תלמידיו.

 

לדבריו, "הם מחפשים עילה להתנכלות, היות ואני רואה בזה דבר עבירה,

 לא מצאתי מקום לשתף פעולה עם דבר עבירה, אפילו אם הם יאמרו שיכניסו אותי לבית סוהר". עוד ביום המעצר, מאות מתומכיו ניסו לפרוץ לבית המשפט העליון וחסמו כבישים בירושלים.

 

אתמול, אחרי שתיקה של יותר מ-24 שעות ואחרי ביקורת, גם ראש הממשלה פרסם התייחסות לפרשה. "ישראל היא מדינת חוק. הוא מחייב וחל על כולם. אני קורא לכל אזרחי המדינה לשמור על החוק", הודיע ראש הממשלה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב-ניצב דנינו, היום
צילום: נועם מושקוביץ
"לא נרשה הפרות סדר פרועות"
צילום: גיל יוחנן
הרב דב ליאור. "כמו בולשביקים"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים