שתף קטע נבחר

יוזמה: ח"כים יצהירו כי יצביעו בעד עסקת שליט

במכתב שיועבר לראש הממשלה נכתב: "אנו יודעים שאתה פועל ומנסה למצוא דרך לשחרורו, אך לנוכח מיצוי כל החלופות האפשריות, אנו מצהירים בזאת את תמיכתנו בעסקת שבויים ובהחלפתו של גלעד ברשימת האסירים המונחת לפניך"

המאבק לשחרור גלעד שליט חוזר לכנסת: הוריו של החייל החטוף, אביבה ונועם שליט, מנהלים בימים האחרונים שיחות עם חברי השדולה לשחרור שליט בכנסת, שאול מופז (קדימה) מירי רגב (ליכוד) ואיתן כבל (העבודה), לקראת מהלך שישיב את נושא העסקה לסדר היום.

 

אחרי יום השנה החמישי לנפילתו של גלעד שליט בשבי חמאס ועל רקע יוזמות אחרות שנעשו

 באחרונה, החליטה משפחת שליט, שנכון יהיה לחזק את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת ולהפקיד את הדיון הזה שוב בידי מקבלי ההחלטות.

 

באחרונה החלה משפחת שליט לקדם בכנסת יוזמה ובמסגרתה, מכתב המיועד לראש הממשלה יעבור בין הח"כים - שיצטרכו להצהיר כי יתמכו בעסקה, כשזו תובא לאישור בכנסת. על מנת לזכות בחתימות רבות מכל סיעות הבית, החליטו מנסחי המכתב שלא להיכנס לפרטי העסקה המדויקים, כגון שמות האסירים שישוחררו בתמורה לשליט ומספרם.

 

במכתב נכתב, כי  חלפו חמש שנים מאז נחטף שליט, המוחזק בשבי בעזה, ועל אף שהח"כים יודעים שראש הממשלה פועל ומנסה למצוא דרך לשחרורו, הם סבורים כי לאור מיצוי יתר האפשרויות, יש ללכת לעסקה. "חמש שנים חלפו מאז נחטף החייל גלעד שליט", נכתב, "חמש שנים הוחזק גלעד בשבי חמאס בעזה ואנו יודעים שאתה פועל ומנסה למצוא דרך לשחרורו, אך לנוכח מיצוי כל החלופות האפשריות והזמן הרב שחלף, אנו מצהירים בזאת את תמיכתנו בעסקת שבויים ובהחלפתו של גלעד ברשימת האסירים המונחת לפניך".

 

בסיום המכתב הדגישו: "אנו פונים אליך מתוך עוצמה מוסרית וחברתית ולמען

 שמירה על ערכינו, על כוחנו המוסרי והיהודי, על מחויבותנו לחיילי צה"ל ובאמונה שלמה בכוחנו להגן על אזרחינו גם ביום שאחרי". לסיכום, נכתב בשם הח"כים: "אדוני ראש הממשלה, אני מתחייב לחזק את ידך ולתמוך בהחלטה אמיצה, שתביא לשחרור של החייל שליט הביתה. עמוד בהתחייבות, בצע את העסקה. בכוחך להשיבו לפני שיהיה מאוחר מידי".

 

משפחת שליט ככל הנראה תודיע בקרוב רשמית על יציאתו של המהלך לפועל ולאחר מכן תתחיל החתמת הח"כים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה ונועם שליט. מעורבים במכתב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים