שתף קטע נבחר

הרב ליאור יקיר מועצה ביו"ש: "להחיל ריבונות"

מועצת דרום הר חברון חגגה 30 שנה להקמת ההתיישבות. "כשהממשלה תחיל ריבונותה במרחב, ישרור שלום", אמר הרב

על רקע הסערה וגלי המחאה סביב מעצרו, הוענק אמש (יום ג') לרב דב ליאור אות "יקיר המועצה" של המועצה האזורית דרום הר חברון. הרב של קריית ארבע קיבל את אות ההוקרה יחד עם הרב אלעזר ולדמן.

 

לטענת גורמים במועצה, הרב ליאור קיבל את האות משום שראש המועצה צביקי בר חי, המנכ"ל ורבים נוספים מעובדיה הם תלמידיו וכן לאור העובדה שרבים מיוצאי קריית ארבע, הם שהקימו את ההתיישבות בדרום הר חברון.


הענקת אות "יקיר המועצה" לרב ליאור ולרב ולדמן (צילום: גיל יוחנן)

 

אות "יקיר המועצה" ניתן במסגרת חגיגות 30 שנה להתיישבות המועצה. באירוע שנערך בבניין המועצה החדש באזור התעשייה מיתרים השתתפו כ-2,000 מתושביה.

 

בין הנוכחים בחגיגות היו יו"ר מועצת יש"ע דני דיין ומנכ"ל מועצת יש"ע נפתלי בנט. "המראה הזה של בירת הנגב, 20 קילומטר דרומה, מחזק את ההבנה והחשיבות הביטחונית של אזורנו", אמר בר חי, "במרחב הזה אנו מתכוונים ליישב עוד מאות אלפי יהודים. האחריות לפיתוח הישובים מוטלת עלינו, התושבים ועובדי המועצה. המשימה שלנו היא שבחגיגות ה-35 לא יהיו 7,000 אלא רבבה של

תושבים".

 

הוא הוסיף: "אנו מחזקים את ראש הממשלה לעמוד בלחץ ולומר 'לא כובשים אנחנו', חזרנו לכאן לאחר 2,000 שנות גלות ובין הירדן לכאן לא תקום מדינה נוספת. זה יהודי, זה מוסרי וזה בעיקר צודק. אנו מצפים מראש הממשלה להעביר את חלום הבלהות של מדינה פלסטינית בלב האומה היהודית".

 

גם הרב ליאור התייחס למאמצים להקמת מדינה פלסטינית וללחץ הבינלאומי הגובר על ישראל. "יש כאלה שאומרים 'איך אנו יכולים לעמוד מול כל העולם, הרי אנו אומה קטנה'. אם אנחנו חושבים שאנו חגבים, כך ניראה גם בעיניהם. אני מאחל לכם שיהיו פה 70,000 איש ואם הרשעים רוצים להכריז על מדינה, אז על הממשלה להחיל סוף סוף את הריבונות של עם ישראל בכל המרחב הזה ורק אז ישרור שלום וביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב ליאור מתקין מזוזה בבניין המועצה החדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים