שתף קטע נבחר

ארגוני השמאל נגד ליברמן: "הסתה שקרית, נתבע"

בישיבת הממשלה אתמול אמר שר החוץ כי הארגונים "עדאלה", "יש דין" ו"שוברים שתיקה" הם ארגוני טרור. היום הם הודיעו לו כי יתבעו אותו: "זה שקר בזוי ובלתי נסלח". לשכת ליברמן: "אין צורך להגיב לכל זב ומצורע"

ארגוני זכויות אדם הודיעו היום (ב') לשר החוץ, אביגדור ליברמן, כי החליטו להגיש נגדו תביעת לשון הרע, אחרי שכינה אותם אתמול "ארגוני טרור". "דבריך הינם הסתה שקרית, פרועה ובריונית, שהפרחת מדמיונך הקודח", כתבו הארגונים לשר ליברמן.

 

בפתח ישיבת הממשלה אתמול דיבר שר החוץ על הארגונים "עדאלה", "יש דין", "שוברים שתיקה" ועוד, ואמר כי "לא מדובר פה בארגוני שמאל ולא בארגונים לזכויות אדם, מדובר פה בארגוני טרור, ארגונים שמסייעים לטרור ואישים שלוקחים חלק פעיל בסיוע לטרור". ליברמן אמר את הדברים על רקע התנגדותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להצעת ישראל ביתנו להקים ועדת חקירה שתבדוק את מקורות המימון של ארגוני שמאל.

 

את שלושת הארגונים מייצג עורך הדין מיכאל ספרד, והם התייחסו לטענות ליברמן מאתמול, כי הם הגישו חומר מסולף לוועדת גולדסטון שחקרה את אירועי "עופרת יצוקה" והאשימה את ישראל בפשעי מלחמה, היו על האנייה "מרמרה" במשט הקטלני לעזה אשתקד, והורשעו בפעולות ריגול לטובת חיזבאללה ואויבי ישראל.


השר ליברמן. "פרקת את כל הגבולות המקובלים" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

"מרשיי, אותם ציינת בשמם, הינם ארגונים המקדמים סדר יום של הגנה על זכויות אדם, של דו קיום ושלום, והאשמתם בפעילות טרור, ריגול וסיוע לאויב הינה שקר בזוי ובלתי נסלח", כתב בשמם עו"ד ספרד. "בהאשמותיך חסרות האחריות פרקת את כל הגבולות המקובלים בשיח הציבורי. פרסמת לשון הרע בכוונה לפגוע במרשי, ובכך ביצעת להבנתנו עבירה פלילית של הוצאת לשון הרע".

 

בא כוחם של הארגונים סיפר כי כבר לפני כמה חודשים, כשליברמן כינה את ארגוני זכויות האדם "סייעני טרור", הם התאפקו שלא לפעול, אך לאחר דבריו אמש החליטו שלא לשבת בחיבוק ידיים. "אתמול הבנו כי האיפוק שלנו התפרש על

ידך לא נכון, וכי גמרת אומר לנהל מסע הסתה נגד הארגונים וכי ככל הנראה לא תחדל עד שדבריך יתורגמו על ידי מאן דהוא למעשים".

 

ספרד אמר כי הוא מצפה מליברמן שלא לטעון לחסינות ח"כ לה הוא זכאי לאחר שתוגש התביעה, ולדבריו, אם יסרב ליברמן לוותר על חסינותו בנדון "יבין הציבור בישראל כי הינך חושש מפני בירור האמת". בלשכת שר החוץ אישרו את קבלת המכתב, ואמרו כי "אין צורך להגיב לכל זב ומצורע".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הסתה פרועה ובריונית". ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים