שתף קטע נבחר

סלאח יישאר בבריטניה בזכות חוק זכויות האדם?

משרד הפנים הבריטי יערער היום על שחרורו בערבות של ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בשאיפה לגרשו. סאלח נאחז ב"חוק זכויות האדם" המבטיח חופש להטיף. "פארסה של הגירה"

"מטייל להנאתו באור השמש, נראה חסר דאגות, זה המוסלמי הקיצוני ששם ללעג את מערכת שמירת הגבול של בריטניה". כך מתאר היום (יום ד') ה"דיילי מייל" הבריטי את חייו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח, במדינה, לאחר ששוחרר ממעצרו. העיתון מדווח כי סלאח מנסה להשתמש ב"חוק זכויות האדם" הבריטי כדי למנוע את גירושו.

 

סאלח שוחרר מהכלא לאחר שבועיים וחצי שבהם הוחזק במעצר בחשד שנכנס לבריטניה למרות איסור שרת הפנים, תרזה מיי. השרה הודיעה כבר בסוף יוני כי רשות ההגירה הבריטית החלה בתהליך גירושו של סלאח וכי לונדון חוקרת כיצד הצליח סלאח להיכנס למדינה.


הפגנה מול שגרירות בריטניה בישראל בקריאה לשחרור סאלח (ירון ברנר)

 

ה"דיילי מייל" כינה את שחרורו של סלאח בערבות "פארסה". על פי הדיווח, סלאח מחזיק בכרטיס טיסה ארצה, אך מורשה להישאר בבריטניה עד לסיום ההליכים המשפטיים. "הוא כבר עלה למשלם המסים אלפי ליש"ט במעצרו ומשפטו והחשבון ימשיך לעלות בזמן הקרב המשפטי הממושך", קובל העיתון.

 

סלאח טוען כי גירושו עומד בסתירה לסעיף 10 בחוק זכויות האדם שמגדיר את הזכות לחופש הביטוי. למעשה, סלאח גורס שגירושו מנוגד לחוק כי הוא מונע ממנו להטיף במדינה. משרד הפנים טוען מנגד כי "נוכחותו אינה תורמת לטובת הציבור".

 

לפני עשרה ימים שחרר בית המשפט העליון את סלאח בערבות, בתנאי שיימנע מהטפה ויתייצב בתחנת המשטרה מדי יום. היום יעלה הנושא לדיון בבית המשפט לערעורים.

משרד הפנים יבקש לבטל את הערבות ולגרש את סלאח. "אנחנו מאוכזבים מאד מהחלטת בית המשפט לשחררו בערבות וערערנו עליה", אמר דובר משרד הפנים ל"דיילי מייל".

 

סלאח נחת בשדה התעופה הית'רו בסוף יוני ועבר ללא בעיה את בדיקות ההגירה. כעבור מספר ימים הרצה בלונדון בפני 500 מוסלמים על השפעת "אביב העמים" הערבי על הפלסטינים. הוא נעצר לפני שהיה אמור להופיע בפרלמנט הבריטי. הוא שוהה כעת בבית מגורים בן חמישה חדרים בפרבר ירוק בצפון לונדון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
סאלח. "שם ללעג את שמירת הגבולות הבריטית"
צילום: חגי אהרון
שרת הפנים מיי. נחושים לגרש
צילום: רויטרס
מומלצים