שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

מאהל ראשון במגזר הערבי: 'ביבי תסתכל גם עלינו'

העיר בקה אל-גרבייה מצטרפת למחאה: "תבינו, אם טוב לערבים, טוב לכל המדינה. חייבים להתעורר, הבעיה אצלנו היא מ-1948"

כנראה שהטענות והביקורת על אדישות עשו את שלהן ובמגזר הערבי יש מי שמתחיל להתעורר: בקה אל-גרבייה הצטרפה היום (ד') למחאת האוהלים, לאחר שהוועדה הציבורית ותנועת הצעירים בעיר הקימו מאהל ראשון, במחאה על התייקרות מחירי הדירות וכן על הריסות הבתים.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet 

 

מארגני המחאה תלו על האוהלים שלטים בהם נכתב בין היתר "במקום להפקיע – להשקיע", "ביבי גם לנו מגיע דיור בר-השגה", "אם אזרחים מספר 1 מתלוננים מה עם מספר...? ו"ביבי תסתכל גם עלינו".

 

למאהל באו גם חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה ומוחמד ברכה. "יש לנו מצוקת אדמות ומחסור בדיור לזוגות צעירים", אמר ראש הוועדה הציבורית, סמיח אבו מוך, "הקמנו מאהל מחאה כדי להעביר מסר לממשלה שאנחנו חלק אינטגרלי מהמדינה וזכותנו לדאוג לעתיד טוב יותר לילדינו. לכן, אנו דורשים ממשרד הפנים להקנות לנו חלקות אדמה כדי שנבנה דירות לצעירים".


"ביבי גם לנו מגיע דיור בר-השגה" (צילום: ג'ורג' גינסברג) 

 

הוא הוסיף: "הממשלה צריכה לדעת שאם טוב לערבים, אז טוב לכל המדינה. אנו מקווים שמשרד השיכון ייקח בחשבון גם את מצוקת הדיור המגזר הערבי ואם לא, נרחיב את מחאתנו וננקוט בכל הצעדים המקובלים ולא מקובלים במשטר דמוקרטי".


"הבעיה אצלנו היא מקום המדינה" (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

לדברי חאפז מואסי, חבר בתנועת הצעירים, "המאבק שלנו חשוב מאוד. הוא היה אמור לקום מזמן משום שהבעיה אצלנו היא מקום המדינה". מואסי, בן 25, ציין: "סיימתי תואר שני בכימיה ולא מצאתי עבודה. יש לי הכנסה שבקושי מספיקה לי כדי לשכור

דירה".

 

מוחמד מסאוורה, שמתגורר בעיר, תקף את ממשלות ישראל לדורותיהן: "הן תמיד דאגו להשפיל את המגזר הערבי בכל הבחינות, בייחוד בנושא הדיור. המגזר שלנו חייב להתעורר ולהרחיב את המאבק ולהגיד לראש הממשלה שאנו בני אדם וזכותנו לחיות בכבוד".

 

מסאוורה, שהביע פסימיות בנוגע לשינוי היחס כלפי המגזר הערבי, הוסיף: "אם לא יהיה פתרון לבעיית הדיור, אז המשפחות ילונו ברחובות ואני אחד מהאנשים שמוכנים לעשות הכל כדי להצליח במאבק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאהל בבקה אל-גרבייה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים