שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס, AFP

  קם לתחיה: בנו ה"מת" של קדאפי נראה חי בטלוויזיה

  הטלוויזיה הלובית שידרה תמונות שמוכיחות לטענתה כי חמיס קדאפי לא נהרג בהפצצות נאט"ו, כפי שדווח בסוף השבוע. במקביל, האיחוד האירופי הכניס 2 חברות לוביות נוספות לרשימת הסנקציות

  הדיווחים על מותו של חמיס קדאפי היו מוקדמים מדי? הטלוויזיה הממלכתית של לוב שידרה היום (יום ד') תמונות בהן נראה אדם שלטענתה הוא בנו הצעיר של שליט לוב מועמר קדאפי. שידור תמונותיו של חמיס קדאפי מהווה ניסיון של הממשלה בטריפולי להפריך את טענת המורדים כי הוא נהרג בהפצצות נאט"ו. במקביל, האיחוד האירופי הרחיב היום את העיצומים נגד המדינה הערבית וכלל שתי חברות לוביות ברשימת הסנקציות שלו.

   

   

  בתמונות הטלוויזיה הלובית נראה חמיס קדאפי כשהוא מבקר בבית חולים בטריפולי אנשים שנפצעו בהפצצות נאט"ו. אם התמונות אכן אותנטיות, הרי שמדובר בפעם הראשונה שהוא נראה בציבור מאז הדיווחים על מותו.   


  ביקר בבית חולים אנשים שנפצעו בהפצצות נאט"ו. חמיס קדאפי  (רויטרס)

   

  ביום שישי האחרון טענו המורדים בלוב כי קדאפי בן ה-27, שמפקד על אחת מיחידות העילית של צבא לוב ("חטיבה 32"), נהרג בחזית באזור העיר זליטן.

  יחידה זו, הנחשבת לאחת המקצועיות והנאמנות ביותר לשליט לוב, אכן לקחה חלק בימים האחרונים בלחימה בזליטן - הנקודה המערבית ביותר שאליה הצליחו המורדים להתקדם עד כה.

   

  בעקבות טענת המורדים על הריגתו של חמיס קדאפי, הממשל בטריפולי דחה אותה בתוקף ואמר כי המורדים מנסים להסיט בכל דרך את תשומת הלב מהריגתו בשבוע שעבר של מנהיגם, ככל הנראה על ידי כוחותיהם שלהם.

   

  מועמר קדאפי איבד בן אחד בלחימה הממושכת בארצו. בתחילת חודש מאי דיווחה ממשלת לוב כי מטוסים זרים הפציצו בית בטריפולי בו שהה שליט לוב עצמו.
  לפי הדיווח, קדאפי לא נפגע בתקיפה אך בנו הצעיר, סייף אל-ערב, ושלושה מנכדיו של קדאפי נהרגו.

   

  ובמקביל, האיחוד האירופי הודיע היום כי הוא הוסיף שתי חברות לוביות לרשימת הסנקציות שלו. עד כה, הגוש האירופי הקפיא את נכסיהם של שש רשויות נמל לוביות, 49 חברות ממשלתיות ו-39 אנשים פרטיים ש"מעורבים בהפרה חמורה של זכויות אדם בלוב". בין 39 האנשים ברשימת הסנקציות נמצאים מוחמד קדאפי וכמה מבני משפחתו, שעליהם נאסרה הכניסה לתחומי מדינות האיחוד האירופי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפקד "חטיבה 32" המובחרת. חמיס קדאפי
  צילום: AFP PHOTO/LIBYAN TV
  ממשיך לאחוז בשלטון. מועמר קדאפי
  צילום: AP
  עוד 2 חברות לוביות לרשימת הסנקציות. שרת החוץ של האיחוד קתרין אשטון
  צילום: AFP
  מומלצים